گزارشی از آخرین شرایط تیم‌ملی/ با همه قدرت، حمله به ویتنام

دنیای ورزش تورنتو نوشت: کی‌روش این روزها مثال‌های زیادی برای بازیکنان در اردو می‌زند.

تیم ملی در ابوظبی روزهای خوبی را آغاز کرده است. اولین دیدار ایران در جام ملت ها با برد خوبی همراه بود و تیم را در شرایط روحی خوبی قرار داد. این روزها تمرین تیم ملی ایران معدن انگیزه است. بمب انگیزه در تمرین منفجر می شود و هر روز خبرنگاران و عکاسان کلی سوژه برای پرداختن به آنها دارند. بازیکنان تیم ملی فارغ از هر مسئله حاشیه‌ای فقط یک چیز را در ذهن تمرین می‌کنند؛ با تمام وجود برای هر بازی آماده شوند. این را تک تک بچه ها می گویند.

اشکان دژاگه و کریم انصاری فرد در این باره یک حرف مشترک دارند و می گویند: «نگاه ما اینطوری است که انگار هر بازی آخری بازی مان است. مثلا همین حالا فقط به ویتنام فکر می کنیم و حتی نگاه کوچکی به بازی عراق نداریم.» 
ایران کاری به نام رقبا ندارد و تنها با قدرت آماده می شود. بازی هایی هم که در این جام رقم خورده به خوبی ثابت می کند از اول سیاستی که کی روش و کادرش برای تیم در نظر گرفتند کاملا درست بوده است. در روزهایی که همه می گفتند بازی های جام ملت ها ساده است، کی روش و بازیکنان تاکید داشتند بازی ها سخت خواهد بود. در شروع جام هم این مسئله ثابت شد. بحرین نزدیک بود امارات را ببرد. ویتنام تا آستانه شکست عراق رفت. ژاپن به سختی توانست ترکمنستان را از پیش بردارد. استرالیا به اردن باخت و کلا این بازی ها باعث شده تا کی روش هر روز مثال های زیادی برای بازیکنان بزند. کارلوس در صحبت هایی که در اردو با آنها داشته تاکید کرده: «شرایط جام و تیم ها را نگاه کنید. اینجا اسم ها نیستند که فوتبال بازی می کنند بلکه تیم ها هستند. تیمی موفق می شود که «تیم» باشد. بازی ترکمنستان و ژاپن را دیدید. همینطور دیدار ویتنام و عراق را. بنابراین تیم ضعیفی در اینجا وجود ندارد. باید بدانیم ما مقابل اسم ها فوتبال بازی نمی کنیم بلکه مقابل تیم ها قرار می گیریم.» 

حرف های کی روش به ریزترین بافت های مغز بازیکنان هم نفوذ کرده است. او این روزها آنقدر جدی و اثرگذار صحبت می کند که بازیکنان تیم ملی مثل یک ماشین به حرفش گوش می دهند. هیچکدام از ملی پوشان حاضر نیستند حتی درباره دیدار با عراق حرف بزنند. آنها خارج از بازی پیشرو، درباره صعود، بازی سوم، فینال و... صحبت نمی کنند. تنها تاکیدشان این است که کار ساده نیست و باید خیلی تلاش کرد تا به موفقیت رسید. حالا فقط یک پیام از تیم ملی به بیرون مخابره می شود و آن این است که ملی پوشان با نهایت قدرت به ویتنام حمله خواهند کرد. با توجه به عملکردی که این تیم مقابل عراق داشت، حساسیت کی روش و بازیکنان بیشتر شده و به همین خاطر حتی قوی تر از گذشته اند برای دیدار پیشرو آماده خواهند شد.

254 251

کد خبر 1221324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =