فلاحت‌پیشه: کنوانسیون‌های مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف یک ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شود/  باید راه‌های جایگزین اس‌پی‌وی مدنظر باشد

ایرنا نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره سرانجام FATF گفت: تکلیف این کنوانسیون ها یک ماه دیگر روشن خواهد شد.

حشمت الله فلاحت پیشه روز جمعه در پایان سفر ۲ روزه به چهارمحال و بختیاری درباره سرنوشت مصوبات مربوط به FATF افزود: تصمیم گیری در خصوص این کنوانسیون ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود.

لوایح مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای استاندارد سازی و ساماندهی نظام بانکی و ارتباط بانک های ایران با بانک ها و موسسات مالی دنیاست.

گروه ویژه اقدام مالی یک نهاد فراملی ناظر بر مقررات و قوانین کشورهای مختلف برای سنجش میزان کارایی آن‌ها در مبارزه با پولشویی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.

این لایحه شامل یک مقدمه، ۲۸ ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت.

لوایح مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای استاندارد سازی و ساماندهی نظام بانکی و ارتباط بانک های ایران با بانک ها و موسسات مالی دنیاست.

از سوی دیگر در آبانماه امسال ، شورای نگهبان لایحه الحاق ایران را به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) خلاف شرع و قانون اساسی و مبهم دانست و آن را تایید نکرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص SPV که قرار بود به عنوان تبادل مالی از سوی اروپا ایجاد شود نیز گفت: طرف مقابل در این زمینه خیلی وقت گذارنی کرده است و باید راه های جایگزین را در این زمینه مد نظر داشت.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1221357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =