پیش‌بینی امارات از نرخ جهانی نفت: ۷۰ دلار می‌شود

ایرنا نوشت: وزیر انرژی امارات امروز (شنبه) تاکید کرد که با توجه به توافق اوپک و کشورهای غیرعضو صادرکننده نفت برای کاهش تولید، پیش بینی می شود قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۰ دلار باشد.

' سهیل المزروعی ' در یک کنفرانس خبری در شهر ابوظبی با اشاره به روابط اوپک با کشورهای مصرف کننده نفت از جمله آمریکا خاطر نشان کرد که دو طرف مکمل یکدیگر هستند و دشمنی ای در این میان وجود ندارد.
المزروعی افزود: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با کشورهای عمده مصرف کننده از جمله آمریکا دشمنی ندارد.
اظهارات مقام اماراتی در حالی مطرح می شود که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا خواستار افزایش تولید نفت بود تا قیمت ها در بازارهای جهانی بالا نرود.
کشورهای عضو سازمان اوپک به همراه برخی دیگر از بزرگ ترین تولیدکنندگان نفت به رهبری روسیه توافق کردند از آغاز ماه جاری میلادی (دی - بهمن) تولید خود را به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
نشست اخیر اوپک حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت، از جمله این موارد می‌توان به سفر مسئول تحریم‌های ایران در آمریکا به وین اشاره کرد که با هدف جلوگیری از کاهش تولید و همچنین فشار بیشتر به ایران انجام شده بود که در پایان وی با وجود انجام مذاکرات زیاد دست خالی بازگشت.
بیشتر تولیدات نفت آمریکا نفت سبک است و این در حالی است که این کشور به نفت سنگین نیاز دارد. بنابراین برای تأمین این نیاز مجبور است به واردات خود ادامه دهد و به همین خاطر بشدت به دنبال نفت ارزان است و اهمیت این موضوع در جایی بیشتر احساس می‌شود که مهم ترین منابع نفت سنگین جهان در اختیار کشورهای اوپک و متمرکز در خاورمیانه است.
همچنین بالا رفتن قیمت‌ها در بازارهای جهانی قیمت حامل‌های انرژی و به ویژه بنزین را در آمریکا بالا می‌برد و این موضوع بر افکار عمومی این کشور تاثیرات زیادی دارد.
از سویی دیگر پس از تحریم های ثانویه آمریکا علیه ایران ترامپ تمام تلاش خود را به کار گرفت که تحریم نفت ایران به افزایش بهای آن و در نتیجه افزایش بهای بنزین در آمریکا منجر نشود و به همین خاطر برخی از کشورها برای همراهی با امریکا به این درخواست تن دادند.
 

۱۷۲۳۱

کد خبر 1221754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =