فرق طارمی با ۳ جدایی‌طلب پرسپولیس/ گرشاسبی دارد ذهن هوادار را آماده می‌کند؟

فرهیختگان نوشت:واکنش هواداران پرسپولیس به خبر بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس چندان عجیب نبود. آنها از بازگشت بازیکنی که با سهل‌انگاری خودش پرسپولیس را با مشکل بزرگ یارگیری مواجه کرده بود و بعد از پایان محرومیتش بدون درنظرگرفتن شرایط پیش‌آمده درخواست جدایی داد، ناراحت شدند و این ناراحتی اصلا عجیب به‌نظر نرسید.

واکنش هواداران پرسپولیس به خبر بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس چندان عجیب نبود. آنها از بازگشت بازیکنی که با سهل‌انگاری خودش پرسپولیس را با مشکل بزرگ یارگیری مواجه کرده بود و بعد از پایان محرومیتش بدون درنظرگرفتن شرایط پیش‌آمده درخواست جدایی داد، ناراحت شدند و این ناراحتی اصلا عجیب به‌نظر نرسید. این درحالی است که شایعاتی مبنی‌بر احتمال بازگشت وی در پایان فصل به گوش می‌رسد. واکنش طارمی بعد از گلزنی مقابل تیم ملی یمن در جام ملت‌های آسیا هم که کاملا دوپهلو بود و به شایعه بازگشت وی دامن زد. چه دلیلی داشت او به یاد عزت‌اللهی عددی را نشان دهد که در تیم ملی در اختیار بازیکن دیگری است، آن هم عددی که برای پرسپولیسی‌ها و هوادارانش اهمیت بسیاری دارد! شواهد نشان می‌دهد دلایل منطقی برای بازگشت طارمی به پرسپولیس در ذهن برانکو و مسئولان باشگاه پرسپولیس همچنان وجود دارد.
 تفاوت نظر آشکار دو مدیرعامل
در موضوع طارمی و محرومیت پرسپولیس، دو مدیرعامل پیشین پرسپولیس نظرات متفاوتی از هم دارند. علی‌اکبر طاهری در مصاحبه‌ای رسما عامل محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل وانتقالاتی را طارمی می‌داند. او دقیقا حرف‌هایی را مطرح می‌کند که بسیاری از هواداران پرسپولیس به آن اعتقاد دارند. او می‌گوید قرارداد امضاشده میان پرسپولیس و طارمی قبل از سفر این بازیکن به ترکیه و در 31 خرداد 95 یعنی همان روزی که طارمی راهی ترکیه شده، به امضا رسیده، درحالی که قرارداد طارمی با ریزه‌اسپور در هشتم تیر 95 به امضا رسیده تا در دوم مرداد 95 قابلیت اجرایی پیدا کند. البته طاهری در بخشی از مصاحبه گفته فردای عقد قرارداد با طارمی یعنی 31 خرداد 95 عکس این بازیکن را دیده که همراه رامین رضاییان با ریزه‌اسپور قرارداد امضا کرده و مشخص نیست چطور شده قرارداد امضاشده سه روز بعد از تاریخ امضای قرارداد (اول تیر 1395 بنا به گفته طاهری) به امضا رسیده و یک‌ماه بعد قابلیت اجرایی پیدا می‌کرده است.
طاهری تاکید دارد هیچ‌دستی در تاریخ قرارداد این بازیکن نبرده و تاریخ قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس قبل از قراردادش با ریزه‌اسپور بوده است و هیچ‌گونه بی‌صداقتی در کار باشگاه نبوده و فیفا هم رای به بی‌صداقتی مسئولان باشگاه پرسپولیس نداده. حتی طارمی هم شماره‌حسابی به آنها نداده و مسئولان باشگاه ریزه‌اسپور براساس پولی که حسین هدایتی به‌عنوان پاداش بازگشت به این بازیکن داده، پرسپولیس را متهم به اغواکردن این بازیکن کرده و رای را هم از فیفا گرفته و پرسپولیس را از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم کرده و طارمی را هم چهار ماه و 10 روز خانه‌نشین کرده است!
اما اتفاقاتی که گرشاسبی بعد از پایان محرومیت طارمی تعریف می‌کند، نشان می‌دهد که طارمی با جدایی‌اش از پرسپولیس نسبت به جبران خسارت وارده اقدام کرده و اجازه داده پرسپولیس از این انتقال سود لازم را ببرد. بد نیست به حرف‌های گرشاسبی هم توجه کنید.
 همکاری طارمی با پرسپولیس!
گرشاسبی برخلاف طاهری با آرامش بیشتری درمورد مساله طارمی با پرسپولیس صحبت می‌کند. او کاری به اتفاقات گذشته ندارد و فقط درمورد وقایعی صحبت می‌کند که پس از رفع محرومیت طارمی رخ داده است. مدیرعامل سابق درخصوص ماجرای طارمی به «فرهیختگان» گفت: «طارمی چهار ماه و 10 روز محروم شد و بعد از پایان محرومیت دو ماه تا پایان قرارداد فاصله داشت. خودش با برانکو هماهنگ شد و گفت می‌خواهد برود. گفتیم باید مکتوب این مساله را بنویسد و او هم نوشت. آن اواخر هم در ترکیب قرار نمی‌گرفت و تمرینات جدی هم نمی‌کرد. کلا از تیم دل کنده بود. تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که او را ترانسفر کردیم. در این مورد خودش هم همکاری کرد، درحالی که می‌توانست یک‌ماه دیگر صبر کند تا بازیکن آزاد شود. با او صحبت کردیم و مبلغی را از تیم الغرافه گرفتیم. ضمن اینکه طلب خودش را هم بخشید. هواداران آن‌موقع او را مقصر بسته‌شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی می‌دانستند و فشار می‌آوردند که او برود. ما هم با توجه به اینکه هواداران را صاحبان اصلی پرسپولیس می‌دانستیم در این مورد حرفی نزدیم و درنتیجه ترانسفر را بهترین راهکار می‌دانستیم.»
به‌نظر می‌رسید طارمی در آن مقطع کاری کرد تا پرسپولیس بیشتر از این، از جانب او متضرر نشود؛ کاری که سه بازیکن اصلی تیم به‌رغم اطلاع‌داشتن از مشکلات تیم برای یارگیری در حق پرسپولیس انجام ندادند. گرشاسبی خیلی خلاصه به این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید: «این یک بحث طولانی است که به موقع راجع‌به آن صحبت خواهم کرد. طارمی اجازه داد از انتقالش پرسپولیس هم سهمی ببرد اما برخی بازیکنان دیگر بعد از آزادی از تیم رفتند.»
گرشاسبی سعی می‌کند با این گفته‌ها طارمی را از بسیاری از اتهامات رها سازد. او دل پرخونی از بی‌توجهی صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و وحید امیری به درخواست‌هایش برای تمدید قرارداد داشته و اعتقاد دارد پرسپولیس می‌توانست یا از جدایی آنها صاحب سود شود، یا یک نیم‌فصل فشار کمتری را از بابت بازیکن و نیرو تحمل کند.
 همدردی بود یا پیغام؟
چند روزی است از بازی ایران و یمن گذشته و 6 نشان‌دادن طارمی هم همدردی او با سعید عزت‌اللهی مصدوم عنوان شده است. اما هنوز خیلی‌ها این موضوع را باور نکرده‌اند و اعتقاد دارند طارمی دارد به این شکل زمینه بازگشت خود به پرسپولیس را در آخر فصل فراهم می‌کند. مدیران برنامه این بازیکن می‌گویند او آخر فصل قصد حضور در فوتبال درجه 2 و 3 اروپایی را دارد. برانکو هم می‌گوید به‌خاطر دوری از حواشی به طارمی فکر نمی‌کند.
 سرنوشت در دست برانکو
باید دید آخر فصل که این بازیکن آزاد می‌شود و نیازی به پرداخت حق فسخ قرارداد دو میلیون یورویی به الغرافه را ندارد، برانکو بازهم می‌گوید به طارمی فکر نمی‌کند، یا باز هم به دنبال به‌کارگیری توان گلزنی این بازیکن برای پرسپولیس است یا نه. البته باید به داستان حضور احتمالی برانکو در تیم ملی هم فکر کرد که اگر چنین شود، کلا مسیر این داستان می‌تواند دستخوش تغییر شود. تا اینجای کار طارمی از برخی اتهامات رها شده و فقط نیاز به جلب‌توجه دوباره هواداران پرسپولیس و روی خوش آنها برای بازگشت به پرسپولیس دارد که اگر آن هم فراهم نشود، این پروژه کلا به دست فراموشی سپرده خواهد شد!
251 251
کد خبر 1221915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =