برکناری ۱۰ درصد از نیروی کار شرکت فضایی «اسپیس‌ایکس»

ایسنا نوشت: شرکت فضایی "اسپیس‌ایکس" به منظور آمادگی برای مواجهه با چالش‌های پیش رو قصد دارد ۱۰ درصد از کارکنان خود را برای تامین هزینه پروژه‌ها برکنار کند.

طبق گزارش رویترز و آرس تکنیکا، شرکت فضایی اسپیس‌ایکس(SpaceX) می‌خواهد حدود ۱۰ درصد از بیش از شش هزار کارمند خود را مرخص کند.این شرکت فضایی خصوصی طی این سال‌ها به دلیل قراردادهای سودآور با مشتریانی نظیر ناسا و نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا به سود خوبی رسیده است، اما به نظر می‌رسد اکنون می‌خواهد با تعدیل ۱۰ درصد از نیروهای خود، کمربند خود را کمی سفت‌تر کند تا مطمئن شود که برای بزرگترین پروژه‌هایش، یعنی توسعه موشک‌های میان سیاره‌ای و اینترنت مبتنی بر فضا برای تحت پوشش قرار دادن کل زمین، سرمایه کافی خواهد داشت.

اسپیس‌ایکس در بیانیه‌ای که به رسانه‌ها ارائه داد، اعلام کرده است که در حال انجام اقدامات لازم برای تبدیل شدن به یک شرکت لاغرتر است و نمی‌خواهد دچار مشکلاتی شود که در گذشته گریبان سازمان‌های دیگر را گرفته و آنها را ورشکسته کرده است.

در این بیانیه آمده است: اسپیس‌ایکس باید به عنوان یک شرکت ارزان‌تر به کار خود ادامه دهد تا هم بتواند به ارائه خدمات به مشتریان خود ادامه دهد و هم در توسعه فضاپیمای میان سیاره‌ای و اینترنت ماهواره‌ای جهانی موفق شود. چرا که هر یک از این کارها، حتی زمانی که به طور جداگانه برای تحقق آنها تلاش شده، سازمان‌های دیگر را به ورشکستگی کشانده است.

در ادامه آمده است: این بدان معنی است که ما باید کار را با اعضای با استعداد و سخت‌کوش تیم خود ادامه دهیم. ضمن اینکه قدردان همه کارهایی که همکارانمان انجام داده‌اند، هستیم و تعهدشان به اسپیس‌ایکس را می‌ستاییم. این اقدام فقط به دلیل چالش‌های بسیار دشوار پیش رو انجام می‌شود و در غیر این صورت ضرورتی بر این کار وجود نداشت.

البته گزارشی از پایگاه "سیکینگ آلفا" که اواخر سال ۲۰۱۸ منتشر شد، نشان داد که شرکت اسپیس‌ایکس احتمالا آنچنان که به نظر می‌رسد، سودآور نیست. هر چند که موشک فالکون۹ به دلیل کاهش هزینه‌های پرتاب با استقبال مشتریان مواجه شده است.

انگیزه این شرکت از اخراج می‌تواند ذخیره سرمایه اضافی برای ماموریت‌های چند سال آینده تا زمانی که استارشیپ و استارلینک بتوانند شروع به کسب درآمد کنند، باشد.

5656

کد خبر 1222040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =