معزی: خداوند بعد از امام اراده کرد، رهبری فرزانه و دنیاشناس کشتی انقلاب را هدایت کند

فارس نوشت: نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۳ عنصر مذهب، رهبری و مردم باعث پیروزی انقلاب شد، گفت: گمان می کردند بعد از امام(ره) انقلاب فرومی‌پاشد ولی خداوند این‌چنین اراده کرد که رهبری فرزانه، آگاه، هوشیار، دانا و دنیاشناس راهبری کشتی انقلاب را در این دریای مواج به دست گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر طی سخنانی در جمع دانشگاهیان در مسجد دانشگاه تهران درباره 40 سالگی انقلاب اسلامی گفت: حکومت شاهنشاهی در سال 57 از سوی همه کشورهای بزرگ و قدرتمند حمایت می شد و کسی باور اینکه یک انقلاب شود آن هم یک انقلاب اسلامی خیلی سخت بود.

وی با اشاره به نقش اسلام در پیروزی انقلاب تاکید کرد: عده‌ای می‌گفتند اصلا انقلاب با اسلام سر سازش ندارد، یا اینکه مگر دین می‌تواند انقلاب کند و توده‌ها را به حرکت درآورد! دین توانست مردم را حرکت دهد و تمام مردم از اقشار مختلف به میدان آمدند، لذی یکی از عوامل عمده پیروزی انقلاب مذهب است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: در کنار مذهب و مردم در پیروزی انقلاب، مهمترین مسئله نقش رهبری قرار داشت که این نقش را امام راحل به عنوان یک انسان عارف، فقیه، فیلسوف، خودساخته، فداکار، آشنا به معارف اسلامی و انسانی که هرگز سستی به خودش راه نداد، برعهده داشت.

حجت الاسلام معزی درباره ماندگاری انقلاب هم تصریح کرد: با تمام مسائل مختلفی که برای انقلاب پیش آمد تا انقلاب از بین برود و اسلامیت آن از بین برود، انقلاب به کمک مردم ماند و نظام‌ساز شد. بعد از تروها و جنگ داخلی، دنیا در جنگ تحمیلی با تمام امکانات در مقابل ما قرار گرفت و هشت سال تمام جنگ را بر ما تحمیل کردند و ملت ایران ایستاد و مقاومت کرد و انقلاب اسلامی ماند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ما الان در جریان یک جنگ عظیم تبلیغاتی و تحریم هستیم. دستگاه‌های تبلیغاتی جهان شب و روز علیه انقلاب تبلیغ می‌کنند.

وی گفت: امسال چهلمین سال انقلاب را علیرغم تمام پیش‌بینی‌ها و علیرغم میل شیاطین و دشمنان برگزار می‌کنیم، همان سه عامل اساسی که باعث پیروزی انقلاب شد موجب ماندگاری انقلاب شده است، یعنی اسلام، مردم و رهبری.

حجت‌الاسلام معزی اظهار داشت: گمان می کردند بعد از امام(ره) همه چیز انقلاب فرومی‌پاشد ولی خداوند متعال این چنین اراده کرد که رهبری فرزانه، آگاه، هوشیار، داناو دنیاشناس راهبری کشتی انقلاب را در این دریای مواج به دست گیرند و انقلاب را هدایت کنند.

232929

کد خبر 1222159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =