تداوم سرما در کشور/تهران بارانی می‌ماند

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، احد وظیفه ضمن پیش‌بینی شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، اعلام کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی، امروز (دوشنبه ۲۴ دی) برای غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از شمال غرب  و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز به تدریج با شکل‌گیری جریانات شمالی روی خزر، ابرناکی و بارش در سواحل غربی دریای خزر رخ خواهد داد، گفت‌: فردا و پس فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۵ و ۲۶ دی) در خوزستان، چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب استان‌های فارس و اصفهان بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف ادامه‌ خواهد یافت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بعدازظهر روز چهارشنبه (۲۶ دی) سامانه بارشی دیگری از غرب و جنوب غرب وارد ایران می‌شود، تصریح کرد: این سامانه ضمن تشدید بارش در جنوب غرب، بارش برف و باران در مناطق غربی ، مرکزی و دامنه های البرز را به دنبال خواهد داشت.

به گفته وظیفه، با عبور متناوب سامانه بارشی طی روزهای پایانی هفته‌ جاری، افت قابل ملاحظه دما و ماندگاری هوای سرد در غالب نقاط کشور به خصوص در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی پایتخت طی روز جاری، گفت‌: امروز (دوشنبه ۲۴ دی) آسمان تهران ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد و در بعد از ظهر با کاهش ابر همراه خواهد بود. حداکثر و حداقل دمای تهران امروز هفت و یک درجه سانتیگراد است.

وظیفه در پایان تاکید کرد: فردا (سه‌شنبه ۲۵ دی) هوای تهران کمی ابری همراه با وزش باد تا حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین تهران در روز چهارشنبه (۲۶ دی) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعد از ظهر ابری با احتمال بارش باران و با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و منفی یک درجه سانتیگراد خواهد بود.

۴۷۴۷

کد خبر 1222268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =