روحانی: امروز روز رقابت‌های جناحی نیست، روز اتحاد است

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات"، همه را به وحدت و تلاش برای مشکلات فرا خواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت؛ بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در جلسه توسعه و نخبگان استان گلستان با اشاره به اینکه " امروز روز رقابت های جناحی نیست، روز اتحاد است"، گفت: حقوق بگیران ثابت در سختی هستند و ما در صدد کاستن از مشکلات مردم هستیم و در حد توان به کشاورزان و کارمندان و کارگران کمک می کنیم.

 رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه در شرایط حساس کنونی، همه جناح‌ها و گروه‌ها باید دست به دست هم داده و در برابر همه آنهایی که چشم طمع و سیطره دوباره بر ایران عزیزمان دوخته‌اند، متحد باشیم، اظهارداشت: امروز عناوین اصولگرا، اصلاح‌طلب‌، اعتدال‌گرا، مستقلین و سایر دسته‌بندی‌های جناحی و سیاسی موضوعیت چندانی ندارد و روز وحدت و همدلی است.

اهم سخنان حسن روحانی بدین شرح است:

*در چنین شرایطی همه باید در برابر توطئه دشمنان هوشیار باشیم و برای استقلال کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و امروز نمی‌توانیم و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید مقابل فشار دشمنان خود را ببازیم.

* در طول زندگی موفقیت‌ها و بعضاً عدم موفقیت‌هایی وجود دارد اما مهم این است که با اراده استوار در مسیر غلبه بر مشکلات و پیشرفت گام برداریم.

* از اینکه در این مقطع حساس مسئولیت را برعهده گرفته‌ایم، هیچگونه نگرانی نداریم و کاملاً به آینده کشور امیدوار هستم و بی‌تردید از این مقطع عبور خواهیم کرد. همچنان که در گذشته برغم وجود دشمنی‌های فراوان، موفقیت‌هایی به دست آورده‌ایم و در آینده نیز حتماً موفقیت‌های بسیار بزرگتری بدست خواهیم آورد.

* امروز مردم و بویژه کسانی که حقوق ثابت دارند، با مشکلاتی مواجه هستند و همه تلاش دولت بر این است که از فشار و این مشکلات بکاهد و در این راستا اقدامات خود را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

*با وجود محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستیم خرید تضمینی گندم را 22 درصد افزایش داده‌ایم و برای حقوق‌بگیران و بازنشستگان افزایش 20 درصدی در بودجه پیش‌بینی شده است و دولت مصمم است با همه توان به مردم یاری برساند و در این راستا برای رفع فقر و اشتغال ارقام قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی شده است.

*کشورهایی مانند آلمان و ژاپن زمانی در مسیر پیشرفت قرار گرفتند که در جنگ جهانی دوم، کاملاً تضعیف شده بودند، اما با این وجود با روحیه‌ای مصمم برای ساختن کشورشان به میدان آمدند و امروز به کشور توسعه‌یافته تبدیل شده‌اند. لذا باید در مقابل سختی‌ها، ایستادگی کرده و امیدوارانه برای ساختن کشور و آینده بهتر تلاش کنیم.

*کشور عراق که در سال 82 توسط بوش پسر اشغال شد، هنوز هم با گذشت سالیان طولانی به طور کامل آزاد نشده است و آمریکایی‌ها در آن حضور دارند و عراق بعد از همه این مشکلات هنوز تحت فشار سازمان ملل قرار دارد این در حالی است که ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای از قطعنامه های فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج شد و این افتخار بسیار بزرگی برای ملت ایران محسوب می‌شود.

* هر کشوری که تحت فصل 7 قرار گرفته است، یا به اشغال درآمده و یا به طور کامل تضعیف و از بین رفته است اما جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که تحت فصل 7 قرار داشت اما با قوت و سلامت از آن خارج گردید و این کار بزرگی بود که با دستگاه دیپلماسی توانستیم به انجام برسانیم.

*همچنین در دادگاه لاهه موفق شدیم دو مرتبه در مقابل آمریکا موفقیت به دست آوریم به نحوی که  در حکم موقت، علیه آمریکا رأی صادر گردید و این در حالی است که هیچگاه در تاریخ دادگاه لاهه، ایران موفقیتی در چنین سطحی نداشته است.

*به فضل الهی با قوت و امید به آینده روشن، مسیر استقلال و صیانت از حاکمیت ملی را پیگیری خواهیم کرد.

* دولت تدبیر و امید افتخار دارد که شرایط و فرصت مناسبی را برای حضور و فعالیت جوانان، زنان، همه اقوام و مذاهب در عرصه‌های مختلف فراهم آورده است و امروز با تلاش دولت سفیر، فرماندار و معاونین مختلف از اهل سنت مشغول خدمت هستند.

*همانطور که در ایام انتخابات از جوانان و مردم برای حضور در پای صندوق‌های آراء دعوت می‌کنیم، باید در روزهای پس از انتخابات نیز از فعالیت، مشارکت و انتقادهای آنها استقبال کنیم و افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که بیشترین انتقادپذیری را در تاریخ ایران داشته است.البته همه باید بدانند که وقتی انتقاد آزاد شد، دامنه آن تنها محدود به رئیس جمهور و دولت نمی‌ماند و باید بسیار وسیع باشد.

* انتقاد حق مردم است و همه باید انتقاد کنند در عین حالی که به انقلاب و کشور خود علاقمند هستند.

* استانی که در کنار ساحل دریای خزر قرار دارد، چرا باید مشکل آب داشته باشد. مردم این استان باید در اولویت استفاده از فعالیت‌های آبرسانی از جمله شیرین‌کردن آب قرار داشته باشند.

* امروز، صندوق توسعه ملی اعلام کرد که از احداث 500 هکتار گلخانه در استان حمایت می‌کند و دولت نیز برای انجام اقدامات لازم به منظور تصویب استفاده از این منابع، کاملاً آمادگی دارد.

*در خصوص منطقه گردشگری آشوراده توافقی با محیط زیست به عمل آمده که بر مبنای آن همه طرح‌های گردشگری با رعایت چارچوب زیست محیطی می‌توانند در این منطقه فعال باشند و با این اقدامات آشوراده می‌تواند منطقه گردشگری برای ایران و خارج از کشور باشد.

* در خصوص خلیج گرگان نیز به محیط زیست دستور دادم تا طرح‌های خود را به منظور احیاء آن آماده و ارایه نمایند. همچنین پارک ملی گلستان از ذخیره‌های طبیعی و خدادادی است که باید از آن حفاظت شود.

*ماهواره‌ای که به زودی پرتاب خواهد شد، یکی از وظایف آن رصد شرایط مناطق جنگلی کشورمان است و با استفاده از این امکانات می‌توان از این منابع به خوبی حفاظت و صیانت کرد.

*کار مطالعاتی احداث راه‌آهن گرگان به مشهد کاملاً انجام شده است و چنانچه سرمایه‌گذار داخلی و یا خارجی اعلام آمادگی کند، دولت کاملاً از این موضوع استقبال کرده و پشتیبانی‌های لازم را به عمل می‌آورد.

* امروز اراده جدی در وزارت راه و شهرسازی برای احداث و بازسازی بافت‌های فرسوده وجود دارد و دولت به طور کامل از فعالیت توسعه‌گران به منظور احداث مسکن‌های مناسب برای مردم پشتیبانی می‌کند و در این راستای ضمن ارایه خدمات عمومی هر کجا هم که زمینی در اختیار داشته باشد آمادگی دارد آن را به صورت رایگان به منظور احیاء بافت‌های فرسوده و خانه‌اولی‌ها، اختصاص دهد.

* اولین هدف دولت برای احداث خانه، مقاوم کردن آنها در برابر زلزله احتمالی است و کاهش مصرف انرژی، افزایش رفاه و سرمایه مردم از اهداف دیگر دولت به منظور حمایت از احداث مسکن برای مردم است و در این زمینه اراده جدی داریم.

در این جلسه تعدادی از برگزیدگان و نخبگان استان در حوزه‌های مختلف دیدگاه‌ها، پیشنهادات و انتقادات خود را در فضایی صمیمی ارایه کردند.

2929

کد خبر 1222483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =