وزیر اطلاعات: هرگاه دشمن میان ما اختلاف ببیند عربده‌کشی می‌کند

فارس نوشت: وزیر اطلاعات با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت همدلی در کشور، گفت: دشمن هرگاه میان ما اختلاف ببیند عربده‌کشی می‌کند.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به حضور پرشور مردم استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس با رئیس جمهور پرشور و تاریخی بود، اظهار کرد: اگر بنده می‌دانستم که نماینده مردم گنبدکاووس و یا امام جمعه شهرستان قصد ارائه مطالبات مردم گنبدکاووس در محضر رئیس جمهور را دارند حتما زمینه آن را با تاکید به دفتر رئیس جمهور فراهم می‌کردم.


وی با وارد دانستن نقد امام جمعه و نماینده مردم گنبدکاووس مبنی بر لزوم حضور یک نماینده از گنبدکاووس در مراسم استقبال رسمی در فرودگاه نیز، افزود: حرف حساب و منطقی را باید پذیرفت و بنده شخصا در این موضوع حق می‌دهم و امیدوارم فرصت مجددی باشد تا این مطالبات مستقیما به رئیس جمهور منتقل شود.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه بنده از دوره کودکی با امام جمعه اسبق گنبدکاووس در نجف همسایه و هم‌بازی بودیم، خاطرنشان کرد: علاوه بر این فرهنگ محلی ما در مرکز «لامرد» فارس نیز همین فرهنگ ترکمنی است که موجب علقه خاص من به مردم و منطقه گنبدکاووس شده است.


علوی با اشاره به اینکه استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس از دیرباز با نقش بسیار زیبایی که در طول تاریخ انقلاب با کمک علمای شیعه و سنی ایجاد کرده زبانزد خاص و عام کرده است، ادامه داد: مردم این منطقه با عبور از مرزهای فرهنگ، قومیت و مذهب به وحدت، همدلی و همگرایی خاصی رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمن هرگاه میان ما اختلاف مشاهده کرده است شروع به عربده‌کشی کرده است، گفت: هرگاه نیز که مردم، مسوولان و نخبگان با وحدت و همدلی در جامعه رفتار کرده‌اند دشمن جرات نکرده حتی حرفی از تهدید و پرخاش بزند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه وظیفه نخست همه مدیران در نظام اسلامی حفظ و تقویت وحدت و همدلی در کشور است، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند که هر جامعه‌ای که وحدت خود را از دست داد فشل شده است.

علوی با اشاره به پیگیری قطعی مطالبات مردم گنبدکاووس که از سوی امام جمعه و نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس مطرح شد، خاطرنشان کرد: تک‌تک درخواست‌ها را از وزرای مربوطه پیگیری کرده و نتیجه را به اطلاع امام جمعه، نماینده مردم و فرماندار گنبدکاووس خواهم رساند.

2929

کد خبر 1222488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =