نخستین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی در سمنان برگزار شد

نخستین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با عنوان مدیریت جهادی نقش و اثر عوامل پیش‌ران و پس‌ران و توسعه کارآفرینی در مناطق بیابانی و روستایی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در حاشیه این جلسه به خبرنگار ما در سمنان گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در راستای تولید دانش و نهضت نرم‌افزاری، دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل کرسی‌های نظریه‌پردازی و ترویجی زمینه را برای تولید دانش و نقد مناظرات علمی فراهم آورده است.

دکتر محمد روحانی مقدم گفت: بر اساس بخشنامه سازمان مرکزی این دانشگاه و باهدف بسترسازی، ساماندهی و فرهنگ‌سازی و ایجاد انگیزش در میان کادر علمی در واحد سمنان شورایی متشکل از رئیس، معاون پژوهش و فناوری، معاون دانشجویی و فرهنگی و روسای دانشکده‌ها و گروه‌های علوم انسانی تشکیل و پس از اخذ تصمیمات لازم برای برگزاری اولین نشست، فرآیند اجرایی آن آغاز شد.

روحانی مقدم با بیان اینکه کرسی برگزار شده، در قالب یک کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی و با عنوان مدیریت جهادی، نقش و اثر عوامل پیش‌ران و پس‌ران و همچنین توسعه کارآفرینی در مناطق بیابانی و روستایی بوده است افزود: این جلسه یک نشست نوآورانه، روشمند و علمی است که باهدف تبیین و معرفی نظریه، مکتب و بینش یا جریان به ارزیابی و سنجش نقاط ضعف و قوت پرداخته و در نهایت اصلاح و بهبود آن را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به نحوه اجرای جلسات کرسی‌های ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی گفت: این کرسی‌ها زیر نظر شورای واحد دارای سه رکن اصلی مرکب از یک صاحب‌نظر، حداقل یک ناقد و یک مدیر جلسه است که در این جلسه دکتر یونس وکیل‌الرعایا به‌عنوان صاحب‌نظر یا ارائه‌دهنده، دکتر سعید کامیابی و دکتر هادی همتیان به‌عنوان ناقدان و دکتر مریم آقایی بجستانی به‌عنوان مدیر جلسه حضور داشتند.

روحانی مقدم ابراز امیدواری کرد تا با ادامه برگزاری چنین جلساتی زمینه برای تولید دانش بومی و ایجاد فضای خودباوری و نشاط علمی فراهم آید.

نخستین کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، معاونت پژوهش و فناوری، بسیج اساتید و تشکل سیاسی اسلامی تفکر برتر در سالن اجلاس دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

۴۶

کد خبر 1222759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =