در دیدار سرلشکر باقری و وزیر دفاع آذربایجان چه گذشت؟

ایلنا نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با امضای تفاهم‌نامه همکاری بر توسعه همکاری‌های نظامی و دفاعی تاکید کردند.

در اولین روز از سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به جمهوری آذربایجان که به دعوت رسمی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان صورت گرفته است، پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی، نشست هیات‌های عالی‌رتبه نظامی کشورمان و هیات آذری با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری و سپهبد ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان برگزار و پس از تبادل نظر درخصوص توسعه روابط، بین دو کشور تفاهم‌نامه همکاری‌های نظامی و دفاعی امضا شد.

سردار باقری پس از امضای این تفاهم‌نامه گفت: پس از دیدار با رئیس‌جمهور آذربایجان، ملاقات گرم و صمیمی با وزیر دفاع این کشور داشتیم که درآن راهکارهای توسعه همکاری‌های آینده دو کشور بررسی شد.

وی افزود: در این دیدار با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشور جمهوری آذربایجان بر ضرورت توسعه همکاری‌ها در ابعاد مختلف لجستیکی، آموزشی و انتقال تجارب عملیاتی تاکید و توافقات بسیار ارزشمندی صورت گرفت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت توافقات صورت گرفته اظهار امیدواری کرد که این سفر گام بلندی برای توسعه روابط دفاعی و نظامی بین دو کشور برادر باشد و ما افق‌های بسیار روشنی برای آینده روابط دفاعی و امنیتی دو کشور خواهیم دید.

سپهبد ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان هم ضمن ابراز قدردانی از سفر سردار باقری به جمهوری آذربایجان اظهار داشت: در این دیدار مسائل بسیار مهمی بررسی شد و ما امیدهای زیادی به این سفر داریم.

وی با اشاره به توسعه همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در همه حوزه‌ها تصریح کرد: اطمینان دارم پس از این سفر همکاری‌های نظامی دو کشور به بالاترین سطح می‌رسد.

وزیر دفاع آذربایجان همچنین از مواضع ایران در رابطه با حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قدردانی و خاطرنشان کرد: امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

حسن‌اف ادامه داد: این دیدار فرصتی برای بررسی فعالیت کمیسیون مشترک نظامی ایران و آذربایجان بود و ما سفارش‌های لازم برای تقویت این کمیسیون را هم ارائه دادیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان امروز در اولین روز از سفر دو روزه خود به جمهوری آذربایجان با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس ملی این کشور هم دیدار و گفت‌وگو کرد و فردا هم با نخست‌وزیر و دیگر مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.

2929

کد خبر 1223208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =