عدم موفقیت ابرقدرت‌ها در ایران از دید سردار کوثری

تسنیم نوشت: جانشین قرارگاه ثارالله گفت: دشمنان نتوانستند با انواع و اقسام توطئه‌های خود جلوی این جوانان و پیشرفت نظام و انقلاب اسلامی را بگیرند و اگر جوانان ما نقش‌آفرینی نمی‌کردند امروز شاهد چهل‌سالگی انقلاب نبودیم.

سردار اسماعیل کوثری در یادواره شهدای مدافع حرم در شهرری با بیان اینکه پایه‌های انقلاب بر اسلام استوار است اظهار داشت: حضرت امام(ره) در سن 77سالگی با جسم ضعیف و نحیف کاری کرد در که در دنیا و تاریخ بی‌نظیر بود چراکه با شفافیت و صراحت با کلام خداوند و انبیاء در مقابل دو ابرقدرت صف‌آرایی کرد.

وی بیان کرد: حضرت امام پس از 14 قرن از صدر اسلام با دست خالی، تحولی در دنیا به ویژه در زمینه گفتمان معنوی و مباحث سیاسی ایجاد کرد که سبب شگفتی سیاست‌مداران دنیا شد و اکنون پس از گذشت 40سال ابرقدرت‌ها همچنان در تلاش هستند که جلوی سیل خروشان انقلاب را بگیرند اما موفق نشدند.

اهم سخنان سردار کوثری بدین شرح است:

*عدم موفقیت ابرقدرت‌ها در ایران به سبب وجود رهبری و مردم ولایتمدار است که در هر مقطعی از زمان که نیاز بود در صحنه حاضر شده و در راه آرمان‌های انقلاب ایستادگی می‌کنند.

*جوانان مسلمان و حتی غیرمسلمان که به دنبال حق و حقیقت بودند با شنیدن کلام امام راحل و رهبری آن‌چنان به صحنه آمدند و سبب شگفتی جهان شدند دشمنان نتوانستند با انواع و اقسام توطئه‌های خود جلوی این جوانان و پیشرفت نظام و انقلاب اسلامی را بگیرند و اگر جوانان ما نقش‌آفرینی نمی‌کردند امروز شاهد چهل‌سالگی انقلاب نبودیم.

*کشور ما در طول انقلاب قصد تجاوز و تعدی به کشوری را نداشته است و حتی در دفاع مقدس نیز جنگی نابرابر را به ما تحمیل کردند که جوانان ما بر اساس کلام خدا و رهبری امام برای دفاع پا در عرصه میدان گذاشتند، جوانانی که با نماز شب، دعا و مناجات با آمادگی روحی و همچنین جسمانی با پشتکار و تمرین فراوان روبه‌روی دشمنی قرار می‌گرفتند که تا دندان مسلح و مجهز بود بنابراین دشمنان همواره از جوانان ما به عنوان انسان‌های پاک، مجاهد و با روحیه انقلابی می‌ترسند.

* ما می‌بایست به تفکر ولایت توجه داشته باشیم، وقتی صحبت از ولی امر مسلمین می‌شود، محور و احترام به مردمی است که حتی در مسائل اقتصادی نیز به عنوان محور قرار می‌گیرند.

*در حال حاضر مدافعان حرم اطمینان دارند که رهبرشان نیز برای رضای خدا صحبت و رفتار می‌کند، اجر شهدای مدافع حرم بالاتر از شهدای دفاع مقدس است چراکه در دوران دفاع مقدس رزمنده‌ها هرگاه تمایل داشتند می‌توانستند به دیدار خانواده خود بروند، اما مدافعان حرم در مرحله اول مهاجرت کردند زیرا هم فاصله زیاد بود و هم راه بسته بود.

*مدافعان حرم در ابتدا مهاجرت و سپس مجاهدت کردند، اگر بعضی از افراد یا مسئولان در سطح جامعه مرتکب تخلف می‌شوند، اما جامعه ما متعلق به انسان‌های خوب نیز هست، اگر چنین بود این جوانان مخلص نبودند که برای دفاع از حرم جان خود را فدا کنند.

2929

کد خبر 1223445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =