موحدی کرمانی: هر انسان باید یک واعظ درونی داشته باشد/ مبادا شیطان یک قاضی را فریب دهد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: امام جمعه موقت تهران گفت: هر انسانی باید یک واعظ درونی داشته باشد تا نصیحتش کند و از کارهای ناشایست باز بدارد.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران گفت:  هر انسانی باید یک واعظ درونی داشته باشد تا نصیحتش کند و از کارهای ناشایست باز بدارد. خطیب جمعه باید دردهای معنوی و مادی جامعه را درک کند و بفهمد. او ابتدا باید بداند جامعه به کدام دردها و گناهان مبتلا است و سپس در مورد داروی این دردها تفکر کند. اگر خطیب جمعه اینگونه نباشد باید خود را آماده آتش جهنم کند. جوانی از من پرسید که من چه کنم تا خود را از گناه دور نگه بدارم. من به او جواب دادم که گناه بکن اما به اندازه‌ای که طاقت آتش جهنم را داری، گناه کن. چشمی که به نامحرم نگاه می‌کند، براساس روایات از میله‌های داغ و آتشین پر می‌شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به ماجرای تقاضای عقیل از امام علی (ع) برای دریافت سهم بیشتر از بیت‌المال و پاسخ امیرالمومنین به برادر خود تصریح کرد: بیت المال بسیار مهم است و غارت بیت المال چیز کمی نیست. آن کسی که میلیاردها تومان غارت کرده و فرار می‌کند، آیا او فکر نمی‌کند قیامت و آخرتی است؟ مسئولان محترم که بار امانت را بر دوش گرفته‌اید! مراقب باشید زیرا شما امانت نگه‌دار و امین مردم هستید؛ به امانت خیانت نکرده و به وظایف خود عمل کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به قضات مشغول در قوه قضائیه بیان داشت: در کشور، قضات پاک‌دست و امین، زیاد داریم، اما مبادا شیطان یک قاضی را فریب دهد؛ قاضی جایگاه رفیعی دارد؛ قاضی در جای امیرالمومنین علی (ع) و امام صادق(ع) نشسته است.

اهم اظهارات موحدی کرمانی به شرح زیر است:

* اینک که مقام معظم رهبری با تدبیر حکیمانه خود، دستور تشکیل شورایعالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا را داده‌اند و به این شورا اختیارات ویژه جهت تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی تفویض کرده‌اند، مقتضی است آن شورا به اموری همچون افزایش ارزش پول ملی و حمایت از افزایش تولید و تقویت اقتصاد دانش بنیان و برطرف کردن موانع کسب و کار و تامین مواد اولیه کارخانجات و اعطای تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و  ازدواج جوانان و برخورد جدی با اخلالاگران اقتصادی و پایش مستمر در نحوه قیمت‌گذاری نظارت و دقیق بر عملکرد گمرکات و مبارزه بی‌امان با قاچاق توجه ویژه داشته باشد.

* گروه اقدام مالی یا FATF سی سال قبل در پاریس توسط برخی کشورها همچون آمریکا و انگلیس تاسیس شد. این گروه هدف خود را شفافیت مالی و مبارزه با پولشویی اعلام کرد و بعد از 11 سپتامبر، مبارزه با حمایت مالی از تروریسم را به اهداف خود افزودند؛ گرچه در ظاهر همین اهداف را دارند اما در حقیقت ساز و کاری برای اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم‌های مالی سایر کشورهاست. همچنین FATF بازوی خزانه‌داری آمریکا برای اعمال هرچه موثرتر تحریم علیه ایران و جریان مقاومت است. این اعتراف صریح یکی از مسئولان خزانه‌داری آمریکاست که می‌گوید برای قراردادن ایران در تنگنا و سخت‌تر کردن شرایط برای ایران، به FATF  نیاز است بنابراین مبارزه با پولشویی و مقابله تامین مالی تروریسم بهانه است؛ مرکز پولشویی دنیا آمریکا و اروپاست و مادر ترویسم آمریکا و اروپا واسرائیل هستند  و بر اساس اعتراف ترامپ و کلینتون، خود آنها داعش را با هدف تقسیم خاورمیانه ایجاد کرده‌اند. طالبان را نیز آمریکایی‌ها به وجود آوردند و کلینتون به این موضوع اعتراف کرده است.

* ما قانون مبارزه با پولشویی و و تروریسم را داریم که در مجمع نیز به تصویب رسیده است؛ اما در مواجهه با نسخه‌های استعماری باید با هوشمندی و تدبیر عمل کرد. البته نقش وزارت خارجه در این زمینه بسیار مهم است و باید با دیپلماسی فعال و هوشمند به تبیین سیاست‌های ایران بپردازد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1223568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =