جورج بوش با انتشار تصویری جالب به تداوم تعطیلی دولت آمریکا واکنش نشان داد/ عکس

ایرنا نوشت: «جورج بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریکا از قانونگذاران دو حزب جمهوریخواه و دمکرات کنگره خواست تا به تعطیلی بخشی از دولت فدرال خاتمه دهند

به گزارش تارنمای هیل ؛ جورج بوش با انتشار تصویری از تحویل پیتزا به محافظانش در اینستاگرام نوشت : من و لورا قدردان کارکنان سرویس سری و هزاران تن از کارمندان فدرال هستیم که به سختی و بدون دستمزد برای کشورمان کار می کنند.

چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما از هموطنان خود نیز که از آنان حمایت می کنند، تشکر می کنیم. زمان آن فرا رسیده است که سران دو حزب، سیاست را کنار گذاشته، همکاری کرده و این تعطیلی را پایان دهند.
به نوشته هیل، این اولین اظهار نظر بوش در مورد تعطیلی دولت است. رئیسان جمهوری پیشین آمریکا و همسرانشان تا آخر عمر از محافظت سرویس سری برخوردار هستند.

از 22 دسامبر و در پی تعطیلی بخشی از دولت آمریکا، حدود 800 هزار کارمند فدرال یا به مرخصی اجباری بدون حقوق رفته اند و یا بدون گرفتن دستمزد مشغول بکار هستند.

دونالد ترامپ این هفته با پرداخت حقوق معوقه کارمندان فدرالی که در خلال تعطیلی دولت به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده شده بودند، موافقت کرد.

تعطیلی جاری بخشی از دولت آمریکا پس از آن رخ داد که مجلس تحت تسلط دمکرات ها با تخصیص بیش از 5 میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک مخالفت کرد.

52311

کد خبر 1223897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =