یک رکورد برای ۲ بهرام/ اتفاق جالب در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

از اتفاقات جالب توجه در جشنواره فیلم فجر امسال می‌توان به حضور بهرام رادان در سه فیلمی اشاره کرده که تدوین هر سه آنها برعهده بهرام دهقانی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از اتفاقات جالب در جشنواره فیلم فجر حضور بازیگران و عوامل در آثار مشترک است و امسال هم این اتفاق در جشنواره به شکل جالبی افتاده است.

بهرام رادان در جشنواره سی و هفتم فجر سه فیلم دارد و بهرام دهقانی تدوینگر مطرح سینما پنج فیلم. رادان در فیلم‌های«آشفتگی»، «ایده اصلی» و «سونامی» بازی کرده و تدوین هر سه آن‌ها بر عهده بهرام دهقانی است.

رادان تاکنون دو سیمرغ برای «شمعی در باد» و «سنتوری» گرفته است و نام دهقانی هم با چهار سیمرغ در جمع رکورددارها قرار دارد. در کارنامه او سیمرغ تدوین «ابد و یک روز»، «قارچ سمی» و سیمرغ مشترک «آسمان زرد کم‌عمق» و «استرداد» دیده می‌شود. آخرین جایزه بهرام دهقانی در جشنواره سال پیش و به خاطر «عرق سرد» به دست آمد.

بهرام دهقانی با این پشتوانه تدوینگر سه فیلمی شده است که بهرام رادان در همه آن‌ها نقش اصلی بازی کرده: «آشفتگی» به کارگردانی فریدون جیرانی ،«ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی و «سونامی» نخستین فیلم بلند میلاد صدرعامی. در این میان دهقانی پیش‌تر دو بار با جیرانی در فیلم‌های«پارک‌وی» و « خفه گی» همکاری داشته است.

دهقانی فیلم ابوالحسن داودی یعنی «تقاطع» که رادان در آن بازی کرده است را هم تدوین کرده. این فیلم سال ۱۳۸۴ ساخته شد و حالا بعد از ۱۳ سال هر سه فیلم رادان توسط دهقانی در مرحله تدوین برای نمایش در جشنواره فجر است.

«متری شش و نیم» سعید روستایی و «بنفشه آفریقایی» مونا زندی حقیقی دیگر فیلم‌هایی هستند که با تدوین بهرام دهقانی پا به جشنواره امسال می‌گذارند. حالا باید منتظر ماند و دید نام کدام بهرام در جمع سیمرغی‌های جشنواره سی و هفتم قرار خواهد گرفت؟ دهقان، رادان یا هر دو؟

۲۴۱۲۴۴

کد خبر 1224106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =