دمای هوای سراب به ۱۷ درجه زیر صفر رسید

ایرنا نوشت: معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: سراب با دمای ۱۷ درجه سانتی گراد زیر صفر در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان سردترین شهر استان ثبت شد.

محمد اشجعی افزود: در این مدت جلفا و کلیبر نیز با ۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای تبریز در گرمترین زمان به یک درجه زیر صفر و در سردترین زمان به ۸ درجه زیر صفر رسید.
معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: دمای کنونی تبریز ۵ درجه زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه کاهش یافته است.
اشجعی ادامه داد: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی تا پایان هفته جوی پایدار همراه با سرما در استان حاکم می شود که در طول روز به تدریج دما افزایش می یابد.
وی گفت: روزهای دوشنبه تا چهارشنبه گذر امواج ضعیف ناپایدار یا نسبتا پایدار در جو استان موجب افزایش موقت ابر می شود ولی بارندگی روی نخواهد داد.
اشجعی با بیان اینکه در برخی نواحی استان مه رقیق صبحگاهی یا غبار محلی روی خواهد داد، افزود: در شهرهای پرجمعیت و صنعتی میزان غلظت آلاینده های جوی افزایش می یابد.
بارش سنگین برف روزهای پنجشنبه و جمعه موجب بسته شدن راه ارتباطی بیش از ۶۰ روستای استان شده بود.
آب و هوای استان آذربایجان شرقی به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است. 
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

۴۶

کد خبر 1224120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =