سی‌ان‌ان: دولت واقعیات را نمی‌گوید

طبق گزارش سی ان ان، دولت ترامپ هنوز تعداد کودکانی که از والدین یا سرپرست شان جدا شده اند را نمی داند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شبکه آمریکایی سی ان ان طی گزارشی بحران مهاجران در آمریکا و تعداد نامشخص کودکان جدا شده از والدین را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه ترجمۀ بخش‌هایی از این گزارش را می خوانید :

آنا ماکسول، دستیار بازرس کل ارزیابی اعلام کرده است که "تعداد کودکانی که توسط مقامات مهاجرتی از والدین شان جدا شده و برای نگهداری به وزارت سلامت و خدمات انسانی ایالت متحده(HHS OIG) ارجاع داده شده اند، بسیار بیشتر از تعداد بحث شده در مباحث عمومی است. تعداد دقیق این کودکان هنوز مشخص نیست". به علاوه، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا و بازرس کل به دلیل وجود چالش هایی جدی، قادر به شناسایی تعداد دقیق این کودکان نیستند.  آنا ماکسول افزود که به دلیل این مشکلات، هیچ تلاشی برای شناسایی کودکان گم شده انجام نشده است.

مقامات دولتی آمریکا تخمین زده اند که بیش از 2000 کودک مهاجر از خانواده هایشان جدا شدند. این کودکان برای مراقبت و نگهداری به وزارت بهداشت و خدمات انسانی تحویل داده شده و سپس قبل از 26 جون 2018، آزاد شدند. به علاوه، طبق احکام دادگاه، دولت موظف بود که این کودکان را شناسایی کرده و مجددا در یک گروه جمع کند. با این حال، بعد از دستور دادگاه، کودکان همچنان از والدین شان جدا می شدند.

مقامات کشوری و آنا ماکسول نیز گزارش کردند که از تابستان 2017، تعداد این بچه ها به شدت افزایش یافته است. بعد از 1 تا 7 نوامبر 2018، وزارت امنیت ملی آمریکا حداقل 118 کودک را به وزارت سلامت و خدمات انسانی ارسال کرد. این وزارتخانه پیشتر اعلام کرده بود که در صورتی که والدین کودکان سابقه کیفری داشته باشند و یا بیمار باشند، باز هم کودکان را از خانواده ها جدا می کند.

ماکسول در مورد این موضوع به سی ان ان گفت: "در برخی از موارد، وزارت امنیت کشوری اطلاعات کمی در مورد دلایل جداسازی این کودکان به وزارت سلامت و خدمات عمومی ارائه می کرد." همچنین، کریستی گریم، مدیر کل بازرسی عمومی وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نیز با اشاره به افزایش مسائل امنیتی و بهداشتی در سال 2018، ذکر کرد که "سازمان بازرسی عمومی برای بررسی و تحقیقات چند جانبه در مورد این کودکان، منابع زیادی به کار گرفته است.

سرپرست مطبوعاتی وزارت بهداشت آمریکا، اولین جی استافر، در پاسخ به گزارش بازرس کل، بیان کرد که" وزارت بهداشت باید در مورد انتقال داده های مربوط به برنامه کودکان بدون همراه، شفاف و دقیق باشد. همچنین آنها و تمایل دارند که در انجام این تحقیقات همکاری کنند."

استافر افزود "تمرکز ما در وزارت بهداشت، همواره بر ارائه امنیت و بهترین منفعت برای کودکان است. این کودکان، کودکانی آسیب پذیر هستند و شرایط سختی دارند. وزارت بهداشت وظیفه خود را با بالاترین سطح مراقبتی برای هر یک از کودکان انجام می دهد" در این میان، سخنگوی امنیت ملی آمریکا، کتی والدمن ضمن دفاع از فعالیت های وزارت امنیت ملی عنوان کرد " ادعای بازرسان کل وزارت بهداشت مبنی بر اینکه معلوم نیست کودکان به دلیل فعالیت های بیش از یک دهه امنیت دپارتمان امنیت ملی تحت مراقبت های وزارت بهداشت قرار گرفتند، باعث خدشه دار شدن صحت اظهارات بازرسان وزارت بهداشت می شود."

از طرف دیگر، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که از قبل به دنبال متوقف کردن سیاست "تحمل صفر" بودند، تهدید کردند که در آینده نسبت به این سیاست احمقانه به طور قانونی شکایت خواهند کرد. اعضای این اتحادیه معتقدند که "این سیاست از ابتدا یک فاجعه بی رحمانه بود". به علاوه طبق گزارش سی ان ان، دولت آمریکا در مورد تعداد کودکان ربوده شده اطلاعات واضحی نداده است.

سال گذشته دولت ترامپ، برای نگهداری از کودکان بدون همراه در مرز جنوب غربی آمریکا و کودکانی که در نتیجه اجرای سیاست "تحمل صفر" جدا شده بودند، یک چادر تسهیلاتی موقت در تورنیلو، تگزاس برپا کرده بود. اواخر ماه نوامبر، زمانی که بازرس کل وزارت بهداشت، دانیل آر لوینسون نسبت به وضعیت بد این چادرها از جمله تعداد کم پزشکان و کادر درمانی هشدار داد، کل این چادرها تحت بررسی قرار گرفت.

همچنین زمانی که کودکان به حامیان مالی سپرده شدند، تعدادشان کاهش پیدا کرد. یکی از مقامات رسمی شرکت BCFS، شرکتی که چادر شهری تورنیلو را راه اندازی کرده بود، به سی ان ان گفت که هیچ کودکی در پناهگاه باقی نمانده بود. طبق گفته این مقام مسئول، چادر تورنیلو تقریبا 3000 کودک را در خود جای داده بود که اکثر این کودکان به خانه حامیان مشخصی فرستاده شده و بقیه با این که در فرایند کسب حمایت مالی بودند، به مکان های دیگر فرستاده شدند.

این شخص به سی ان ان اعلام کرد که مرحله بعدی، پایان تقسیم بندی کودکان و برداشتن چادر از منطقه است. آنها انتظار دارند که تا پایان این ماه، چادر تورنیلو به طور کل جمع شود. در ماه دسامبر، دولت ترامپ این سیاست جنجالی را عوض کرد. طبق این سیاست جدید، اعضای بالغ خانواده حامی در هنگام درخواست سرپرستی یک کودک، باید اثرانگشت خود را برای FBI ثبت می کردند. مدافعان حقوق مهاجرین عنوان کردند که اجرای این قانون مانع از داوطلب شدن خانواده های چند تبعه می شود. در نتیجه برخی از کودکان در مدت زمان زیادی در پناهگاه باقی می مانند.

در حال حاضر، تنها حامیان باید اثر انگشت خود را ثبت کنند و تحت بازرسی قرار بگیرند.

بعد از اینکه کودک جدا می شود، به وزارت بهداشت و خدمات انسانی تحویل داده می شود. سپس دفتر اسکان مهاجرین، که بخشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی است، وظیفه مراقبت از کودکان و تحویل آنها به یک حامی آمریکایی را بر عهده دارد.

طبق آخرین آمار، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در سال 2018، حدود 50000 کودک را از خانواده هایشان جدا کرد که در سال 2017 این مقدار به 41435 نفر می رسید.

 سی ان ان/ مترجم: بهار صفوی

52311

کد خبر 1224150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =