آغاز ۳۰۰ کیلومتر زیرساخت فیبرنوری در اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: زیرساخت ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری در این استان آغاز شده است و تمام سعی و تلاش بر این است تا برهموطنان ریالی خسارت وارد نشود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، بهروز رزمی بیان کرد: در راستای توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های جدید کسب و کار در حوزه ی ICT در سطح استان اقدامات گسترده‌ای انجام شده که شاهد تداوم این اقدامات خواهیم بود وی با بیان این مطلب که به زودی شاهد برگزاری نهمین نمایشگاه الکامپ در استان اردبیل خواهیم بود افزود: بطوریکه در فروردین و اردبیهست ۹۵ شرکتهای اردبیل در حد فروش دوربین مدار بسته بوده اند که خوشبختانه در این ۲ سال بالغ بر ۵۰ مورد نشست اشتغال برگزار شده این نشست ها برای اولین بار توسط اداره ارتباطات وفناوری در سراسر استان برگزار شد که مورد استقبال خوبی بوده است.

وی برگزاری دوره استارت آپ ویکند را یادآور شد وگفت: این دوره به معنی آغازی در هفته هست که در این خصوص دوره آموزشی ۳ روزه حدود ۲۰مورد برگزار شده این سمینار آموزشی که توسط اداره ارتباطات آغاز شده حدود ۱۰۰ تیم استارتاپی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از ارتقای رتبه استان اردبیل در زمینه ارتباطات وفناوری خبر داد و گفت: برای علاقه مندان این رشته تسهیلات از ۱۵ میلیون تا ۳ میلیارد تومان با سود بانکی ۴ الی ۱۲ درصد داده می شود.

رزمی بیان کرد: این استارتاپ ها بیشتر در زمینه بازی های کامپیوتری و انیمیشن مورد استقبال بوده است ولی موضوع استارتاپ محدود نبوده است بلکه در زمینه های دیگر نیز فعالیت داشته اند.

طبق گفته بهروز رزمی استان اردبیل در خصوص ICT ارتباطات واطلاعات در سال ۹۴ رتبه ۲۰ کشوری داشته که در۲ سال گذشته اخرین آمار که وزارت منتشر کرده رتبه ۱۲ کشوری را شامل می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: در خصوص IDIشاخص توسعه ودسترسی به اینترنت در سال ۹۴ رتبه ۲۲ را داشته که طی ۲سال گذشته توانسته رتبه ۱۷ کشوری را بدست آورد.

وی بیان کرد: در شاخص توسعه ارتباطات روستایی نیز رتبه ۳ کشوری را در سال ۹۷ کسب کرده ایم این آمار مستند و مورد تایید وزارت کشوری قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه ۴ رقم آخر شماره تلفن ثابت مشترکان تغییر نمی کند، بیان کرد: در روزهای اخیر به دلیل  تغییر تلفن خانگی و اینترنت مشترکین به خاطر ارتقای  فیبر نوری سعی و تلاش بر این شد تا رقم ۴ شماره تلفن هموطنان تغییر نکند.

بهروز رزمی اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل تعدادی ادارات دولتی و خصوصی در زیر مجموعه خود دارد و به عنوان نماینده وزیر بر استان و ناظر بر چهار اداره کل و شرکت بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه چهار اداره کل از جمله اداره کل پست، مدیریت پست بانک استان و اداره کل ارتباطات زیرساخت که وظیفه بین شهری، بین استانی و بین‌المللی در فیبر نوری را بر عهده دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اردبیل  با بیان اینکه چهارمین اداره دولتی اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است که مشکلات تلفن همراه و اینترنت را برطرف می‌کند.

رزمی با برشمردن ادارات خصوصی یادآور شد: مهمترین اپراتور مخابرات است که کاملا بخش خصوصی و به عنوان متولی تلفن ثابت ارائه خدمات می‌کند.

وی با بیان اینکه مخابرات به عنوان پیمانکار همراه اول است، عنوان کرد: مخابرات با قراردادی که با همراه اول منعقد کرده است و در کنار آن ایرانسل، رایتل، های وب، شاتل و آسیا تک را پشتیبانی می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه زیرساخت ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان اردبیل آغاز شده است، ادامه داد: تمام سعی و تلاش بر این است تا برهموطنان ریالی خسارت وارد نشود.

۴۶

کد خبر 1224154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =