چرا همه شاغلان تامین اجتماعی بسته حمایتی دریافت نکرده‌اند؟

تسنیم نوشت: وزیرکارامروز اعلام کرده است که ۶.۵ میلیون نفر بسته حمایتی دریافت کرده اند، در حالی که به آخرین ساعات یکشنبه ۳۰ دی ماه ۹۷ نزدیک می شویم اخبار رسیده حاکی از این است که تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین این طرح هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.

در حالی که امروز محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع بسته حمایتی میان 6.5 میلیون کارگر خبر داد که اکنون بخش قابل توجهی از شاغلان تأمین اجتماعی که حقوق کمتر از 3میلیون تومان دریافت می کنند بسته حمایتی را دریافت نکرده اند. علاوه بر این، موضوع قابل توجه این است که سهم 14 میلیون کارگر ازبسته حمایتی تنها 6.5 میلیون کارگر است که بخش زیادی از آنها هنوز این بسته را دریافت نکرده اند.

 مشمولان گروه چهارم در طرح امنیت غذایی دولت  شامل خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از 30 میلیون ریال در گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان، رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلان کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، بازنشستگان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و دیگر گروه‌های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.

 روز گذشته رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمه‌شدگان مشمول سبد حمایتی دولت افزود: تمامی بیمه‌شدگانی که حقوق کمتر از سه میلیون تومان دریافت می‌کنند مشمول این بسته هستند و تعداد آنها 6 میلیون و 150 هزار نفر است.

اردلان افزود: در لیست بیمه‌شدگان واجد شرایط کمک دولت، بیمه‌شدگان اجباری، اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و مقرری‌بگیران بیمه بیکاری وجود دارد. از 29بهمن ماه واریز اعتبار بسته حمایتی افراد تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی آغاز می شود و اگر سیستم بانکی دچار اشکالی نشود، تا شامگاه امروز تمامی واریزها انجام خواهد شد؛ در غیراین‌صورت این مرحله از طرح بسته حمایتی تا پایان فردا (یکشنبه 30 دی ماه جاری) به اتمام می‌رسد.

 در حالی که به آخرین ساعات یکشنبه 30 دی ماه 97 نزدیک می شویم خبرهای رسیده حاکی از این است که تا کنون بخش قابل توجهی از مشمولین این طرح هنوز بسته حمایتی را دریافت نکرده اند.

17231

کد خبر 1224214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  1 0
  والا بخدا منم بیمه تامین اجتماعی هستم، و هیچ مبلغی واریز نشده از طرفی حقومن من 1200 می باشد.
 • حبیب IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
  0 0
  سلام.پدر من کارگر تامین اجتماعیه چرا بسته برا پدرم واریز نشد
 • علی IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
  0 0
  منم بیمه تامین اجتماعی هستم حقوقم زیر سه میلیون هست ولی چون پدرم که بازنشسته تامین اجتماعی هست الکی یارانه ان قطع شده و به طبع یارانه من نیز قطع شده وشماره حسابی در سیستم ندارم پولی واریز نکردند.
 • علیرضا IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  5 0
  چندتا از همکارای من بالای سه میلیون حقوق میگیرن سبد حمایتی گرفتن ولی منو چندتا از همکارای دیگه با حقوق 1500 سبد حمایتی نگرفتیم، با سامانه 1420 تماس میگیریم کلا اشغاله
 • حجت اله شرفی IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  0 0
  سلام مدت بیست سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و حقوقم زیر یک میلیون وپانصد تومن میباشد ومدت دوسال برای این اب وخاک باعراقی ها جنگ کردم بای من هم بسته حمایتی واریز نشده لطفا رسیدگی کنید .