حمله مجدد ترامپ به پلوسی و دمکرات‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر با انتشار پیام‌هایی توئیتری رئیس مجلس نمایندگان این کشور و دمکرات‌ها را بر سر تعطیلی دولت مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا در این پیام که امروز منتشر کرد، نوشت: نانسی پلوسی بسیار غیرمنطقی رفتار می‌کند او در حال حاضر رسما تبدیل به یک دموکرات رادیکال شده است. او به خاطر تمایلات چپ گرایانه خود در درون حزبش بسیار سرکوب شده و کنترل حزب را از دست داده است. 

ترامپ در توئیت دیگری آورد: نانسی پلوسی و برخی دموکرات‌ها روز گذشته پیشنهاد من را پیش از آنکه من درباره آن حرف بزنم، رد کردند. آن‌ها جرم و جنایات و مواد مخدر را نمی‌بینند، آن‌ها فقط (انتخابات) ۲۰۲۰ را می‌بینند- که قرار نیست در آن پیروز باشند. بهترین اقتصاد! آن‌ها باید اقدام درستی برای کشور انجام دهند و اجازه دهند مردم به سر کار خود بازگردند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز پیشنهاد احتمالی  رئیس‌جمهور این کشور را در ارتباط با بحث مهاجرت و پایان دادن به تعطیلی دولت آمریکا «غیر قابل پذیرش» و «تلاشی نه از روی صداقت و حسن نیت» خواند. چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات‌های سنای آمریکا پیشنهاد دونالد ترامپ برای برون رفت از وضع تعطیلی دولت را مردود دانست. ترامپ و سران حزب دموکرات چندین جلسه بدون نتیجه بر سر مسئله بودجه مرزی مکزیک و تعطیلی دولت برگزار کردند.

تعطیلی دولت فدرال آمریکا از چهار هفته قبل شروع شده است و از اختلاف نظر بین رئیس جمهور و مخالفان دموکرات او در کنگره ناشی می‌شود. رئیس جمهور آمریکا بودجه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری را برای ساخت دیوار در مرز مکزیک برای مقابله با ورود مهاجران خواستار است و دموکرات‌ها آن را کاملا رد می‌کنند.

49311

کد خبر 1224269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =