نبرد هوایی میان جنگنده‌های صهیونیستی و پدافند سوریه

رژیم صهیونیستی در ساعات اولیه صبح امروز (دوشنبه) دومین حمله خود در کمتر از ۲۴ ساعت را علیه خاک سوریه انجام داد که با تقابل سامانه‌های پدافند هوایی سوریه روبه‌رو شد.

سامانه‌های پدافند هوایی سوریه چهار موج حمله موشک‌های اسرائیلی که در اطراف منطقه الکسوة و حریم هوایی قنیطره متمرکز بود را رهگیری و دفع کردند. ارتش رژیم صهیونیستی به انجام این حملات اذعان کرده است.

به گزارش ایسنا، در پی این موج حملات صدای انفجار موشک‌ها و شلیک سامانه‌های دفاع هوایی سوریه در اطراف پایتخت این کشور شنیده شد. منابع محلی در دمشق اظهار کردند، صدای انفجارهای مهیب در اطراف دمشق شنیده شد در حالی که خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشکی که جنگنده‌های اسرائیلی از حریم هوایی لبنان شلیک کردند را دفع کردند.

یک منبع نظامی سوریه اظهار کرد، ارتش رژیم صهیونیستی در ساعت یک و ۱۰ دقیقه بامداد امروز حملات موشکی شدیدی در موج‌های ممتدد داشت.

این منبع اضافه کرد، اکثر موشک‌ها توسط سامانه‌های دفاع هوایی ما قبل از اصابت به اهدافشان منهدم شدند.

شبکه المیادین نیز گزارش داد، بخشی از حملات موشکی اسرائیل از حریم هوایی جولان اشغالی انجام شد که سامانه‌های دفاع موشکی سوریه آنها را رهگیری کردند.

به گزارش المیادین، هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی نیز در حریم هوایی جولان اقدام به گشت زنی کردند.

جنگنده‌های اسرائیلی در ارتفاع پایین بر فراز البقاع همزمان با انفجارهایی در آسمان دمشق و نیز هواپیماهای جاسوسی اسرائیلی در حریم هوایی روستاهای بخش شرقی جنوب لبنان به گشت زنی پرداختند.

تلویزیون رسمی سوریه نیز اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه حملات ممتد از حریم هوایی لبنان را دفع کرده و تعدادی از موشک‌ها را ساقط کردند.

اطلاعات به دست آمده از دمشق حاکی است هدف حملات هوایی این رژیم فرودگاه نظامی الثعله در حومه سویدا در جنوب سوریه بوده است.

در این راستا ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که نیروی هوایی این رژیم اهداف سپاه قدس ایران را در داخل سوریه بمباران کرد. این ارتش حملات علیه دمشق را هم برعهده گرفت.

بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی بیانگر سیاست جدید تل‌آویو با این مضمون است که دیگر درباره عملیات نظامی خود در سوریه علیه نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه کتمان کاری نمی‌کند و علنا مسؤولیت این حملات را برعهده می‌گیرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی هستند، سامانه‌های دفاع هوایی این رژیم یک موشک از نوع زمین به زمین را در حریم هوایی جولان رهگیری کرده‌اند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در توییتر مدعی شد، ارتش اسرائیل اهداف متعلق به سپاه قدس ایران در خاک سوریه را بمباران کرده است.

وی به ارتش سوریه نسبت به حمله به خاک اسرائیل یا ارتش آن هشدار داد.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی بعد از ظهر روز یکشنبه نیز به واسطه جنگنده‌های اف ۱۶ خود موشک‌هایی را به خاک سوریه شلیک کرد که سامانه‌های دفاع هوایی سوریه هفت مورد آنها را دفع کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای در روز یکشنبه اعلام کرد، سامانه‌ گنبد آهنین یک موشک که به سمت بخش شمالی بلندی‌های جولان شلیک شده بود را دفع کرد. در این بیانیه به مکان شلیک موشک اشاره نشد.

فعالان در شبکه‌های مجازی نیز ویدیوهایی از رهگیری موشک‌های اسرائیلی از سوی سامانه‌های پدافند هوایی سوریه را منتشر کردند. در یکی از این ویدیوها فریاد دانشجویان دانشگاه دمشق که در خوابگاه بودند در لحظه انهدام موشک‌های اسرائیلی شنیده می‌شد.

5252

کد خبر 1224349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =