استاندار آذربایجان شرقی: محتوای رسانه باید براساس نیازهای جوانان باشد

ایسنا نوشت: استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمنان با استفاده از ابزار رسانه و فضای مجازی به دنبال نفوذ در بین خانواده‌ها و جوانان هستند، گفت: محتوای رسانه‌های ما باید بر اساس نیازهای روز جوانان و خانواده‌ها تهیه شود تا میدان رقابت را به رسانه‌های بیگانه واگذار نکنیم.

 محمدرضا پورمحمدی یکشنبه شب در نشستی با مدیران صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، اظهار کرد: دقت و نظم در پیام‌دهی، مخاطب شناسی، توجه به وسیله پیام، تجهیز به فن‌آوری‌های روز و نیازسنجی از عوامل رقابت‌پذیری با رسانه‌های بیگانه است.

وی افزود: رسانه‌ها باید با بیان واقعیت‌های جامعه و با در نظر گرفتن ذائقه مردم به نیازهای آنان پاسخ دهند؛ در این صورت گرایش مخاطبان به تلویزیون و شبکه‌های داخلی بیش از پیش افزایش می‌یابد و در رقابت رسانه‌ای موفق خواهیم بود.

پورمحمدی تأکید کرد: جهان امروز درواقع جنگ اندیشه و فکر است که در آن رسانه‌ها حرف اول را می‌زنند و دشمنان انقلاب هم با توسل به رسانه به دنبال استحاله نظام و تبلیغ ناکارآمدی انقلاب اسلامی برای ناامیدی مردم و تبلیغ سکولاریسم هستند.

وی ادامه داد: اما کارآمدی نظام و استواری مردم چاره‌ای به جز پذیرش نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان باقی نگذاشته و بر این اساس آن‌ها به دنبال بدبین کردن نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند.

پورمحمدی اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران، امروزه به دنبال استحاله نظام از درون و متقاعد کردن مردم به ناکارآمدی این نظام هستند که صداوسیما در خنثی‌سازی این توطئه نقش بسزایی دارد.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: تحریم و فشار اقتصادی به مردم از راهکارها و ابزارهای استکبار برای ایجاد بدبینی و ناامیدی است تا صبر مردم را لبریز کنند و موجب نارضایتی آنان شوند؛ البته آن‌ها امیدی به رسیدن به اهداف شومشان ندارند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به ضرورت انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی در جشن چهل سالگی آن، بیان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ارائه بحث‌های تحلیلی و تبیینی بسیار ضرورت دارد که نقش صداوسیما در این خصوص مهم است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: وظیفه صداوسیما و رسانه‌ها خوش‌بین کردن مردم به آینده کشور است؛ بر این اساس باید با انعکاس ظرفیت‌ها، پیشرفت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته مردم را نسبت به رفع مشکلات مختلف جامعه امیدوارتر کنیم.

پورمحمدی همچنین با اشاره به درخواست مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص رفع کمبود برخی تجهیزات فنی اظهار داشت: پیگیر رفع کمبودها و نیازهای رسانه ملی در استان خواهم بود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این نشست از افتتاح ۱۲۵ طرح فنی و عمرانی این مرکز با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران خبر داد.

مرتضی صفری همچنین با بیان اینکه صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی سالانه ۲۳ هزار و ۳۶۰ ساعت برنامه پخش می‌کند و ۹۵ درصد استان تحت پوشش برنامه‌های شبکه سهند و رادیو قرار دارند، بیان داشت: میزان اعتماد به شبکه‌های داخلی هر چه قدر افزایش یابد سم‌پاشی‌های دشمنان انقلاب کم اثر می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی پیش از این نشست از قسمت‌های مختلف صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی بازدید و از زحمات و تلاش‌های کارکنان و عوامل فنی و اجرایی این مرکز قدردانی کرد.

۴۶

کد خبر 1224494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =