سرپرست وزارت بهداشت: به پزشکان در ماجرای مالیات اجحاف می‌شود

سرپرست وزارت بهداشت گفت: اگر قرار است در مورد فرار مالیاتی، پروژه‌ای داشته باشیم باید همه اقشار و حرفه‌ها را در برگیرد و هیچ حرکتی نباید موجب القای این نکته به جامعه شود که پزشکان ما خطاکار هستند.

به گزارش خبرآنلاین، سعید نمکی در حاشیه بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت حاج مصطفی آشوری شهرستان میاندرود با بیان اینکه استانهای مازندران و گلستان، نخستین استانهایی هستند که نظام ارجاع و پزشکی خانواده در آنها به طور کامل اجرا خواهد شد، اظهار کرد: این مرکز بهداشتی و درمانی (مرکز جامع خدمات سلامت حاج مصطفی آشوری) نقش مهمی در آموزش دانشجویان و رزیدنتها در موضوع پزشکی خانواده دارد، بر همین اساس، بنا شد این مرکز در سطح استان بتواند از طریق آموزش از راه دور و نظارت مستمر در زمینه پزشکی خانواده، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت خدماتی را ارائه کند.

سرپرست وزارت بهداشت درباره مطرح شدن موضوعاتی در مورد مالیات پزشکان گفت: معتقدیم که همکاران ما در جامعه پزشکی زحمات بسیاری را متحمل می‌شوند البته ممکن است در هر حرفه‌ای افرادی باشند که آنچه را باید، در حق مردم ادا نکنند اما اعتقاد دارم که جامعه پزشکی در تمام سالهای سخت، در کنار مردم بوده و پاکیزگان این حرفه معتقد بودند که اگر خطا یا کم خدمتی وجود دارد، باید جبران شود.

وی متذکر شد: در مورد مالیات اعتقاد داریم که اجحاف است، چنانچه بخواهیم جامعه پزشکی را در ازای خدمت، ادب کنیم و به عنوان سرپرست وزارت بهداشت به این مسأله، معترض هستم و اعتقاد دارم که نمایندگان باید نسبت به جامعه پزشکی، نگاه قدرشناسانه داشته باشند که قطعاً همینگونه است.

نمکی خاطرنشان کرد: ممکن است در همه اقشار جامعه، فرار مالیاتی وجود داشته باشد و این مسأله فقط محدود به پزشکان نیست البته پزشکان به روزتر از سایر اقشار، مالیات پرداخت می‌کنند و اگر قرار است در مورد فرار مالیاتی، پروژه‌ای داشته باشیم باید همه اقشار و حرفه‌ها را در برگیرد و هیچ حرکتی نباید موجب القای این نکته به جامعه شود که پزشکان ما خطاکار هستند و از پرداخت مالیات قانونی فرار می‌کنند.

وی درباره منابع مورد نیاز اجرای پزشکی خانواده گفت: پزشکی خانواده ردیف مستقل بودجه‌ای دارد و ممکن است از این منابع در راستای پزشکی خانواده، استفاده صحیح و منطقی نشده باشد، پزشکی خانواده را به عنوان جزء جدایی‌ناپذیر و دروازه‌بان نظام سلامت می‌دانیم و هر هزینه‌ای در راستای توسعه پزشکی خانواده و نظام ارجاع، نمونه‌ای از سرمایه‌گذاری است و تلاش می‌کنیم تا این سیستمها را مستقر و اجرایی کنیم، چراکه در این صورت، هزینه‌های نظام سلامت، منطقی‌تر خواهند شد و استانهایی که پیشرفته و جلوتر هستند، نظام ارجاع در آنها زودتر اجرایی می‌شود و سایر استانها نیز با الگوبرداری از استانهای موفق، اجرای نظام ارجاع را آغاز می‌کنند که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم و پایان سال آینده، 80 درصد از کشور را تحت پوشش نظام ارجاع و پزشکی خانواده قرار دهیم.

سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر شایعه توقف تولید برخی داروهای داخلی گفت: به مردم این بشارت و اطمینان را می‌دهیم که در حال حاضر، هیچ کمبودی درباره داروهای مهم وجود ندارد و اگر موردی وجود دارد هم، باید حتماً به سازمان غذا و دارو اطلاع داده شود.

نمکی یادآور شد: خوشبختانه شرکتهای دارویی کشور بسیج شده‌اند تا داروهای مورد نیاز مردم را تأمین و تولید کنند و در این زمینه تا پایان سال آینده، هیچ نگرانی نداریم.

۴۲۴۲
کد خبر 1224540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  1 0
  این حرفها چیه؟ الان همه از کارگر گرفته تا مهندس دارن مالیات میدن. تنها قشری که فرار مالیاتی سازمان یافته داره پزشکها هستن. در همه جای دنیا از افرادی که درآمد بالا دارن مالیاتهای سنگین گرفته میشه تا فاصله طبقاتی بوجود نیاد. حالا توی مملکت ما میخوان همونقدر که از کارگر و معلم مالیات بگیرن، از شما هم 10 درصد بگیرن زیر بار همین هم نمیرید. درحالی که باید طبق روال بقیه کشورها، از پزشکها حدود 50 درصد مالیات گرفته بشه. مالیات باید با توجه به درآمد به صورت تصاعدی بالا بره و در مقابل افراد کم درآمد مالیات نباید بدن.
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
  0 0
  دامپزشکان مظلوم واقع شده اند