۵ نفر
۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
شائبۀ کودتا در ونزوئلا

فردی که خود را رهبر یک گروه شورشی از نظامیان گارد ملی ونزوئلا معرفی می‌کند با انتشار ویدیویی خواهان کناره گیری نیکولاس مادورو از قدرت شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مرد در این ویدیو خود را یک گروهبان گارد ملی ونزوئلا معرفی کرده و ظاهرا در یک پاسگاه در شهر کاراکاس خواهان کناره گیری نیکولاس مادورو از قدرت می‌شود.

در این ویدیو اثری از تحرک چشمگیر سربازان و یا خودروهای نظامی به چشم نمی‌خورد. یک سری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان دهنده حضور نیروهای امنیتی در منطقه مربوط به این پاسگاه گارد ملی هستند.

به گزارش اسپوتنیک، همچنین یک روزنامه محلی به نام روزنامه ناسیونال گزارش کرده که افسران امنیتی و پلیس اقدام به محاصره یک منطقه در شهر کاراکاس که توسط یک گروه از سربازان شورشی تصرف شده، کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه، این نیروها اقدام به تصرف مقر گارد ملی در غرب کاراکاس کرده‌اند.

در ویدیو ظاهرا ادعا می‌شود که گروهی از نظامیان اقدام به تصرف یکی از مناطق شهر کاراکاس کرده تا مخالفت‌شان را با دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کنند. صحت این ویدیو هنوز تایید نشده است.

بر اساس گزارشها این نظامی گارد ملی که رهبر این نیروهای شورشی است، خواهان محافظت از قانون اساسی ونزوئلا و نافرمانی از دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور می‌شود. 

5252

کد خبر 1224552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =