۰ نفر
۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
خط لوله گاز جیرفت به کهنوج افتتاح شد

وزیر نفت گفت: در دولت تدبیر و امید، انجام ۱۷ هزار میلیارد تومان خدمات در زمینه گاز رسانی روستایی و شهری به پیمانکاران ایرانی داده شده است. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان، بیژن زنگنه عصر دوشنبه در آیین افتتاح پروژه گازرسانی شهرستان جیرفت که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری افزود: در پارس جنوبی توانستیم معادل ۱۴ فاز را وارد مدار کنیم و الان به ۶۱۰ میلیون متر مکعب در روز تولید داریم و در این زمینه از قطر جلو زدیم. 
وی با ابراز خوشحالی از گاز رسانی به جنوب کرمان، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید، انجام ۱۷ هزار میلیارد تومان خدمات در زمینه گاز رسانی روستایی و شهری به پیمانکاران ایرانی داده شده است. 
زنگنه بیان کرد: تلاش کردیم که برای پیمانکاران داخلی، کار و اشتغال ایجاد کنیم و امروز ۸۰ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز بهره مند شده اند.
مدیرعامل شرکت گاز ایران نیز در این آیین گفت: قبل از دولت تدبیر در مجموعه استان کرمان ۳۶ شهر گاز داشتند اما امروز در این استان، ۵۱ شهر گازدار و سه شهر دیگر هم در سال آینده به بهره‌برداری می رسد. 
حسن منتظر تربتی افزود: در دولت تدبیر و امید، هزار روستا از نعمت گاز بهره مند شدند. 
وی تصریح کرد: خط لوله گاز جیرفت به کهنوج در سال گذشته کلنگ زنی و امروز افتتاح شد. 
معاون‌ وزیر نفت با اشاره به چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: در چهل سالگی انقلاب، صنعت گاز، انقلابی ترین و مردمی ترین صنعت شناخته می شود. 
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری بعد از ظهر امروز (دوشنبه) از طریق فرودگاه جیرفت وارد استان کرمان شد.
با حضور معاون اول رئیس جمهوری طرح های گاز رسانی، برق رسانی و آبرسانی جنوب کرمان به ارزش هفت هزار میلیارد ریال به طور همزمان در جیرفت به بهره برداری رسید.

۴۶

کد خبر 1224572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =