با موضوع ۴۰سالگی انقلاب؛ نشست هم اندیشی رسانه های خبری استان قم برگزار شد

با حضور معاون استاندار قم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، نشست هم اندیشی رسانه های خبری استان قم با موضوع ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین از قم، در نشست هم اندیشی رسانه های خبری استان قم با موضوع ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران، که امروز یکشنبه با حضور مهرداد غضنفری معاون استاندار قم، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و سیدعلیرضا طباطبایی مدیرکل روابط عمومی استانداری قم، در محل تالار امام رضا(ع) فرمانداری قم برگزار شد، ابتدا مدیران رسانه های خبری استان قم، به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

صادق چهرقانی سرپرست خبرگزاری خبرآنلاین در استان قم، در این نشست، بر ضرورت توجه هرچه بیشتر مدیران استان به دغدغه های اصحاب رسانه بعنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: با در پیش گرفتن این رویه، شاهد امیدواری هرچه بیشتر مردم خواهیم بود.

مدیران و مسئولان رسانه های مختلف استان نیز به ارائه نقطه نظرات خود در این جلسه پرداختند.

*خدمات نظام تبیین شود

در ادامه این نشست مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم، با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، تبیین درست خدمات نظام جمهوری اسلامی را وظیفه خطیر رسانه ها ذکر کرد و گفت: مسئولان بدون رسانه ها نمی توانند افکار عمومی را در راستای تحقق اهداف انقلاب شکل دهند.

معاون استاندار قم، افزود: همه ما وظیفه داریم تا برای مردم تبیین کنیم که در شاخصه های مختلف از جمله جمعیت ، تامین آب شرب، بهداشت و درمان و حوزه شهری چه اقداماتی را دلسوزان نظام انجام داده اند، اگرچه مشکلات هم بوده و می باشد و باید با همفکری و هماهنگی در جهت رفع موانع موجود تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: ارائه آمار مقایسه ای درخصوص فعالیت های نظام اسلامی نسبت به نظام طاغوت ، مطمئنا نشان خواهد داد که چه اقدامات قابل توجهی برای بهبود زندگی و رفاه مردم دراین سالها صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که رسانه ها با استفاده از تمام توان خود در راستای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش کنند.

غضنفری با اشاره به اینکه درحال حاضر باید مدیران ، جهادی در جهت رفع مشکلات مردم و توسعه و آبادانی استان تلاش کنند ، اظهار داشت: امروز اگر برخی از پروژه های عمرانی به سرانجام نرسیده ، به دلیل این بود که ما کار کارشناسی انجام ندادیم.

وی ادامه داد: در کشور هرکجا ضربه خوردیم ، یکی از علت های اصلی آن بی برنامه گی بوده است، اگر کارها با استفاده از دانش و هدفمند باشد، مطمئنا بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود.

معاون استاندار قم با اشاره به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار دراین استان، برای آرام سازی بازار و تنظیم قیمت ها، آن را موفق دانست و گفت: مسئولان استان برای کنترل بازار از اصناف و اتحادیه ها کمک گرفتند و در بحث کامیون داران نیز توانستیم با مدیریت خوبی که صورت گرفت، در جهت حل مشکلات آنان قدم های موثری را برداریم.

وی جذب ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارو ایجاد ۴ هزار شغل را از اقدامات صورت گرفته دربخش اقتصادی از ابتدای سالجاری تاکنون ذکر کرد و گفت: دراین رابطه توانستیم ۱۵ واحد تولیدی را نیز وارد مدار فعالیت کنیم.

*تجلیل از ۴۰ رویش انقلاب درقم

در ادامه این نشست هم اندیشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، از ۴۰ رویش انقلاب در بخش های مختلف بویژه فرهنگی دراین استان تجلیل می شود.

سید موسی حسینی کاشانی افزود: در این رابطه نمایشگاهی برای معرفی ۴۰ برنامه شاخص که این اداره کل در ۴۰ سال گذشته انجام داده نیز

در نظر گرفته شده است. همچنین کتابچه ای نیز آماده شده که در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه به منظور ارائه فعالیت های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی دراستان ، این گونه اقدامات را در راستای تبیین دستاوردهای نظام دانست و گفت: ما دراین نمایشگاه تلاش داریم اقدامات انجام شده در ۴۰ سال گذشته که شاید به درستی اطلاع رسانی نیز نشده ، در معرض دید عموم مردم و علاقه مندان قرار دهیم.

حسینی کاشانی برپایی نمایشگاه در خصوص فعالیت های نظام جمهوری اسلامی را ضروری دانست گفت: رسانه های نقش مهمی در اطلاع رسانی دراین امر دارند و باید از ظرفیت خود برای زمینه سازی حضور گسترده مردم در نمایشگاه استفاده کنند.

وی با تقدیر از فعالیت های رسانه ای استان در راستای ارائه نقاط ضعف و قوت مسئولان، و اقدامات انجام گرفته در استان ، نقد منصفانه و با توجه به شاخص های مورد نظر را مورد توجه قرار داد و گفت: ما انتظار داریم که اصحاب قلم با توجه به شاخصه های موجود در مورد عملکرد مسئولان و ادارات بحث کنند تا بتوان بر این اساس به حل مشکلات موجود کمک کرد.

*برپایی نمایشگاه ۴۰سال شکوه انقلاب درقم

در پایان این نشست هم، مدیرکل روابط عمومی استانداری قم گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ، نمایشگاه ۴۰ سال شکوه انقلاب دراین استان برگزار خواهد شد.

سید علیرضا طباطبایی افزود: این نمایشگاه از یکشنبه ۱۴ بهمن ماه در مصلای قدس قم بازگشایی خواهد شد و

به منظور تداخل نداشتن با برپایی نمازجمعه روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه به پایان می رسد.

وی ادامه داد: ۷۰ دستگاه اجرایی ونهادهای دینی و مذهبی، فعالیت های خود را طی ۴۰ سال گذشته در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می دهند.

وی افزود: در این رابطه غرفه ای نیز برای مطبوعات استان قم در نظر گرفته شده تا فعالیت های خود را طی این مدت به نمایش بگذارند.

طباطبایی در ادامه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته اظهار داشت: اصحاب رسانه باید در راستای تبیین فعالیت های نظام در این مدت نقش مهم و اساسی داشته باشند و روحیه امید را درمیان مردم ایجاد کنند.

وی افزود: مسئولان استان نیز آمادگی دارند تا اقدامات صورت گرفته در این ۴۰ سال را برای مردم تبیین نمایند.

46

کد خبر 1224606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =