نگاه بدبینانه یک نماینده درباره سرنوشت اس‌پی‌وی/ نقوی: اروپایی‌ها هیچ فرقی با آمریکا ندارند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: SPV دیگر قابلیت اجرایی شدن نخواهد داشت، چرا که موعد مقرر برای اجرای این بسته تا اوایل ژانویه بود.

سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت اجرایی شدن بسته اقدام مالی اروپا، گفت: بسته اقدام مالی اروپا یا همان SPV اجرایی نشده و دیگر نیز قابل اجرا نخواهد بود، چرا که آخرین مهلت تعیین شده اروپایی‌ها تا اوایل ژانویه بود. به وضوح مشخص است که مواضع اروپایی‌ها تغییر کرده و آنها بیشتر به سمت سیاست‌های آمریکا گرایش دارند.

نقوی حسینی با اشاره به صحبت‌هایی مبنی‌بر خروج ایران از برجام‌، گفت: برخی‌های معتقدند که جمهوری اسلامی ایران باید از برجام خارج شود اما معتقدم که در شرایط فعلی بهتر است چنین کاری را انجام ندهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما یکبار چوب وارد شدن به قرارداد برجام را خورده‌ایم و اینبار نباید تاوان خروج از این معاهده را بپردازیم. دولت باید بپذیرد که برجام مرده است و این قرارداد درست همان زمانی به نابودی پیوست که آمریکا از آن خارج شد.

نقوی حسینی افزود: اروپایی‌ها در مواضع خود علیه ایران هیچ فرقی با آمریکا ندارند لذا ما باید برجام را رها کرده و آن را نادیده بگیریم، اگر ایران بگوید که می‌خواهد از برجام خارج شود، باید خسارات آن را هم بپردازد، بنابراین بهتر است جمهوری اسلامی با عبرت از گذشته دیگر هیچ مذاکره‌ای با آمریکا و اروپا نداشته باشد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1225036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =