واعظی: رهبرانقلاب پاسخ نامه وزرای دولت را دادند

رئیس دفتر رئیس‌‎جمهور گفت: افکار عمومی دنیا را برای آزادی خبرنگار پرس‌تی‌وی بسیج می‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص دستگیری خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا گفت: آمریکا مرتب برای کشورهای دیگر دم از حقوق بشر می‌زند اما همیشه شاهد بودیم رنگین پوستان در آمریکا با مشکلات روبرو بوده‌اند.

وی اظهارداشت: آنچه ما در مورد خانم مرضیه هاشمی دیدیم، نمونه‌ای از تبعیضاتی است که همیشه رنگین پوستان در آمریکا با آن مواجه هستند.

واعظی اظهارداشت: ایشان دو اتهام دارد، یک اتهام رنگین پوست بودن و اتهام دیگر مسلمان بودن.

وی تصریح کرد: مسلمان ستیزی در دولت آقای ترامپ بیش از قبل رواج پیدا کرده است. ما تلاش داریم این موضوع را دنبال کرده و افکار عمومی دنیا را برای آزادی ایشان بسیج کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مصاحبه اخیر موسوی خوئینی‌ها گفت: با یک مصاحبه که نمی‌شود کسی که یک سابقه‌ای در اعتدال دارد را به شکل دیگری نشان داد، مردم هم نسبت به خدمتگزاران خود همواره قدردان بودند.

محمود واعظی، درباره نامه اخیر هشت وزیر دولت به رهبر معظّم انقلاب گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم ارتباط وزرا و کابینه با دفتر رهبری خیلی نزدیک است و ما در زمان وزارت ارتباطات، نامه های فراوانی می‌زدیم و رهنمود می‌گرفتیم. در نامه دو هفته اخیر هم یک نامه درباره حضور هشت وزیر در شورای مبارزه با پولشویی بوده است.

واعظی ادامه داد: رهبری پاسخ نامه را هم دادند اما من از خبرسازی‌ها متأسفم که می‌خواهند اختلاف در کابینه و میان دفتر رهبری و دولت را رواج دهند در حالی که به هیچ وجه بحث استعفا مطرح نبوده است. مطلب ایشان هم رهنمودی است که ما از آن استفاده می‌کنیم.

۲۹۲۱۲

کد خبر 1225128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =