۰ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
پروژه انرژی پاک گوگل در تایوان

ایسنا نوشت: گوگل، نخستین پروژه انرژی پاک خود در آسیا را از تایوان آغاز کرد.

گوگل نخستین پروژه انرژی پاک خود در آسیا را آغاز کرده است. این شرکت امروز از توافق‌نامه بلندمدت خود برای خرید خروجی سلول‌های خوشیدی 10 مگاواتی در تایوان خبر داد. گوگل در حال حاضر پروژه‌های مربوط به انرژی خورشید و باد را علاوه بر اروپا، در آمریکای شمالی و جنوبی به اجرا درآورده است.

این توافق جدید، یک همکاری میان گوگل، بسیاری از شرکت‌های انرژی تایوان و دولت این کشور است تا شرکت‌های غیرانتفاعی بتوانند انرژی تجدیدپذیر را به طور مستقیم خریداری کنند. این اصلاحات، بخشی از سیاست‌های جدید مربوط به انرژی در تایوان هستند که هدف آنها توقف تدریجی استفاده از انرژی هسته‌ای تا سال 2025 و افزایش 20 درصدی استفاده از الکتریسیته حاصل از منابع تجدیدپذیر است.

گوگل، نخستین خریدار حقوقی انرژی است که از این قانون اصلاح شده سود می‌برد. شرکای گوگل در این طرح، شرکت‌های "دیود ونچرز" (Diode Ventures)، "تاین گرین انرژی"(Taiyen Green Energy)، "جی اند وی انرژی" (J&V Energy) و "نیو گرین پاور" (New Green Power) هستند.

توافق جدید گوگل به این معناست که هزینه بلندمدت و ثابتی برای عملیات آن در تایوان در نظر گرفته می‌شود.

از آنجا که دولت تایوان، سنجش‌های بسیاری را برای حذف موانع تجاری و کاهش هزینه انرژی تجدیدپذیر دنبال می‌کند، امید می‌رود شرکت‌های بیشتری به خرید انرژی تجدیدپذیر بپردازند تا پروژه‌های بزرگتری در تایوان آغاز شوند.

5656

کد خبر 1225259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =