استان اردبیل ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر عضو نظام مهندسی دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر 11 هزار و 500 مهندس عضو سازمان داریم که 5 هزار و 500 نفر از آنها صاحب پروانه اشتغال بکار فنی و مهندسی هستند و ما با این انبوه نیروی کار باید هدفگذاری‌مان را به گونه‌ای انجام دهیم تا به تدریج و در قالب صادرات خدمات فنی و مهندسی بتوانیم فرصت اشتغال را برای آنها ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، فرید صالحی عالی گفت: در دور جدید نظام مهندسی ساختمان اردبیل در کنار تقویت کمیته‌های مجامع تخصصی سعی داریم تا نسبت به راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف و کمیته حقوقی اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: با این اقدام پرونده‌های مهندسان بدون ارجاع به سایر شعب در گام اول در شعبه شورای حل اختلاف مطرح و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

صالحی عالی خاطرنشان کرد: در نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل کارهای زیربنایی نیز به انجام رسید که نمونه آن احداث، تجهیز و تکمیل ساختمان نظام مهندسی پارس‌آباد و بیله‌سوار، خرید ساختمان مشگین‌شهر و خلخال و همچنین احداث و تکمیل ساختمان گرمی بوده که در کنار آن ساختمان شماره دو اردبیل را نیز به عنوان یک مجموعه خدماتی و رفاهی به مساحت ۵ هزار و ۷۰۰ مترمربع شروع به احداث کردیم که بعد از سال‌ها این ساختمان آماده بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: در این دوره در کنار تقویت کمیته‌های مجامع تخصصی سعی داریم تا نسبت به راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف و کمیته حقوقی اقدام کنیم تا پرونده‌های مهندسان بدون ارجاع به سایر شعب در گام اول در شعبه شورای حل اختلاف مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل افزود: ما تعامل خوبی را با شورای شهر، استانداری اردبیل، فرمانداری اردبیل، راه و شهرسازی و … برقرار کردیم تا از کمک و همراهی آنها در اجرای مدیریت واحد شهری استفاده کنیم و مهمترین بحث در صدور خدمات فنی و مهندسی را نیز با کمک و همراهی سایر دستگاه‌ها به انجام برسانیم.

صالحی عالی ادامه داد: ایجاد ارتباط الکترونیکی بین دو مجموعه نظام مهندسی و شهرداری در کاهش تخلفات و افزایش رضایتمندی ارباب رجوع بسیار موثر است و ما در این دوره در کنار تکمیل ساختمان نظام مهندسی در مشگین‌شهر و نمین سعی در راه‌اندازی شعبه سرعین را داریم.

وی بیان کرد: در پوشش بیمه تامین اجتماعی مهندسان، که در قالب کد کارگاهی سازمان نظام مهندسی انجام می‌شود قرار است سوابق و سنوات گذشته مهندسان تجمیع و در بیمه جدید اعمال شود که این کار برای همه مهندسان عضو سازمان لازم‌الاجراست.

کد خبر 1225447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =