اکرمی: به مردم نگفتیم که می‎خواهیم چه‎کاری انجام دهیم/ برجام مانند استخوان لای زخم شده‎ است

ایرنا نوشت: یک عضو جامعه روحانیت مبارز می‎گوید: خیلی سریع باید تکلیف لوایح سی اف تی و پالرمو مشخص شود و رسیدگی به این لوایح مرتبا به جلسات بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول نشود و به تأخیر نیفتد.

حجت‌ الاسلام سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره نامه اخیر وزرای دولت دوازدهم به رهبری با موضوع ضرورت تصویب لوایح FATF، می‎گوید: گره لوایح پالرمو و سی اف تی به دست مجمع تشخیص مصلحت نظام است و این مجمع است که باید تصمیم بگیرد. بنابراین نامه وزرا به رهبری برای تسریع در این کار، طبیعی است. خیلی سریع باید این موضوع تعیین تکلیف شود و رسیدگی به این لوایح، مرتبا به جلسات بعدی مجمع موکول نشود و به تأخیر نیفتد. چون همین طولانی شدن تصویب آن باعث می‎شود این موضوع هم در مجلس، هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام و هم در نامه به رهبری ابهام و معما باقی بگذارد و دشمن از آن سوء استفاده کند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر لزوم شفافیت درباره تصمیم‎گیری‎ها به مردم، تصریح می‎کند: ابتدا باید چهار لایحه پالرمو و پولشویی کاملا روشن و واضح برای جامعه بازگو شود و گفته شود که این لوایح، چه هست و چه می‎خواهد بگوید. علاوه بر این تا زمانی که اصل مطلب روشن نشود مردم، دولت، نمایندگان مجلس شوراس اسلامی و دیگران با ابهام جلو می‎روند.

اکرمی ادامه می‎دهد: باید مشخص شود که آیا ما می‎خواهیم در شرایط عادی درباره این چهارلایحه تصمیم بگیریم یا در شرایط ویژه؟ مثل ماجرای برجام که با وجود اینکه یک و سال و اندی از آن می‎گذرد همچنان برای مردم توضیح ندادیم و شرایط را نگفتیم که دشمن چه قصد و اندیشه‎ای دارد. ما به مردم نگفتیم که می‎خواهیم چه‎کاری انجام دهیم. بنابراین برجامی که دوسال برای آن زحمت کشیده شد نهایتا با خروج ترامپ، مانند استخوان لای زخم باقی مانده‎است. به نظرم این مسائل باید شفاف و روشن شود و تصمیم‎گیری‎ها باید واضح باشد چون ما گاهی در زندگی صفر و صدی عمل می‎کنیم.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1225661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =