رکوردزنی در انتقال سریع نیرو به منطقه رزمایش

میزان نوشت: فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز از اجرای رکورد جدید این تیپ در اجرای عملیات واکنش سریع و حضور به موقع در منطقه رزمایش خبر داد.

امیر سرتیپ دوم ذبیح الله بهمن زیاری با اشاره به ماموریت ذاتی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز اظهار داشت: ما در این رزمایش پس از بارگیری آمادهای هوایی تیپ متشکل از آمادهای ده گانه تسلیحات، مهمات، خودروهای تاکتیکی، انواع خمپاره ها، خمپاره اندازها و تیربارها به سمت منطقه عمومی رزمایش حرکت کردیم.

وی افزود: نیروهای واکنش سریع تیپ ۵۵ هوابرد شیراز در فاصله زمانی کمتر از ۴۵ دقیقه با تمامی تجهیزات و سازوبرگ نظامی و دریافت جیره غذایی ۷۲ ساعته، توسط ۸ فروند هواپیمای سی ۱۳۰ از پایگاه شهید دوران شیراز به منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آمده و ضمن اجرای عملیات تازش هوایی و فرود گردانی عقبه دشمن را مسدود کردند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز سرعت حضور این تیپ در صحنه رزمایش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این تیپ تهاجمی توانست در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رزمایش برساند که در واقع نوعی رکورد در انتقال نیرو محسوب می‌شود.

امیر سرتیپ دوم زیاری گفت: تیپ ۵۵ هوابرد همچنین با تعقیب نیروهای در حال فرار دشمن و انهدام نفرات و تجهیزات باقیمانده، عملیات الحاق با یگان‌های زرهی را با موفقیت انجام دادند.

وی اجرای عملیات بارریزی آمادهای هوایی را از دیگر اقدامات تیپ ۵۵ هوابرد شیراز عنوان کرد و افزود: این تیپ در کمترین زمان ممکن و بعد از ده قیقه از فرود نیروهای تکاور، توانست ۲۱ دستگاه موتور سیکلت و خودروهای تاکتیکی مجهز به سلاح موشک انداز ۱۰۷ میلیمتری و همچنین خمپاره‌های سنگین و انواع تیربارها را از طریق هوا حمل و در منطقه رزمایش جهت استفاده یگان‌های واکنش سریع پرتاب و بارریزی کند.
۲۱۴۲۱۴
کد خبر 1225722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =