گردشگری فضایی توسط یک شرکت خصوصی در روسیه

ایسنا نوشت: یک شرکت روسی به اسم "کاسموکورس"، قصد دارد یک مرکز فضایی و سفینه‌ای برای پروازهای غیرمداری ایجاد کند.

پاول پوشکین مدیر این شرکت در مورد برنامه پرتاب‌های فضایی غیرمداری"کاسموکورس" به خبرنگار خبرگزاری تاس گفت: "ما از مدتی قبل به طور فعالانه درباره مکانی برای ایجاد مرکزی جهت پرتاب‌های غیرمداری، با مسئولان چند منطقه در حال مذاکره هستیم."

به گفته وی، این مکان نباید بیش از دو ساعت از مسکو فاصله داشته باشد. وی اضافه کرد: "ما مایلیم یک پایگاه جمع و جور و کوچک اختصاصی داشته باشیم که با هواپیما بیش از یک تا دو ساعت از مسکو فاصله نداشته باشد."

پیش از این، دو منطقه در پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور به "کاسموکورس" پیشنهاد شده بود اما مسئولان به دلیل دوری از مسکو آن را نپذیرفتند.

پاول پوشکین می‌گوید: "ما به بایکونور سفر کردیم، در آنجا چند مکان مناسب به ما پیشنهاد شد. اما بعد از بررسی همه جانبه به این نتیجه رسیدیم بایکونور برای کار ما مناسب نیست، زیرا اولاً از مسکو بسیار دور است و در ثانی در روسیه نیست، بلکه به قزاقستان تعلق دارد و این مسئله می‌تواند در آینده مشکل ساز شود زیرا ما باید برای هر کاری با آنها هماهنگی داشته باشیم."

براساس گزارش‌های قبلی، کاسموکورس در حال ساخت یک سفینه استفاده مجدد برای پروازهای تجاری گردشگران است که توانایی حمل شش نفر مسافر و یک خلبان برای پروازی ۱۵ دقیقه‌ای به ارتفاع ۲۰۰ کیلومتری را دارد.

این شرکت که در سال ۲۰۱۴ با هدف گردشگری فضایی تأسیس شده است تا با قیمت ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار مسافران را برای سفری ۱۵ دقیقه‌ای به فضا ببرد در سپتامبر ۲۰۱۷ از سازمان فضایی روسیه روسکاسموس مجوز فعالیت‌های فضایی را دریافت کرد و طرح فنی ناو پیشنهادی این شرکت مورد تأیید قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۸، اعلام شد آزمایش موشک و سفینه در سال ۲۰۲۲ صورت خواهد گرفت. نمونه اولیه این سفینه برای ۲۰۲۳ و پرواز سرنشین‌دار آن با گردشگر در ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ با بیش از ۱۱۵ پرتاب در هر سال، ۷۰۰ گردشگر به فضا سفر کنند.

5656

کد خبر 1226120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =