پیشنهاد برای اصلاح شروط «طلاق» و برابری «دیه» زن و مرد

ایسنا نوشت: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از چهار لایحه جدید در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده خبر داد.

معصومه ابتکار، با اشاره به لایحه "حمایت از کودکان و نوجوانان" افزود: با توجه به اینکه شورای نگهبانی درخواست کرده بود تا اصلاحاتی درباره این لایحه انجام شود، اصلاحات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس انجام و مجدداً به شورای نگهبان بازگردانده شده است، امیدواریم هرچه زودتر این لایحه تأیید نهایی شود.

وی افزود: علاوه بر لایحه تأمین امنیت زنان علیه خشونت نیز چهار لایحه جدید در دستور کار معاونت قرار دارد. لوایحی که درباره موضوع "برابری دیه زنان و مردان"، "اصلاح برخی از شروط طلاق"، "سن کیفری" و مسئله "سن ازدواج" است، اما به دلیل اینکه هنوز این لوایح در مرحله پیشنهاد قرار دارد، جزئیات آن را در مراحل بعدی اعلام می‌کنیم.

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده درباره وضعیت این لوایح چهارگانه افزود: این لوایح تنظیم نهایی شده و برای تنظیم سند پشتیبان هرکدام از آنها اقدام شده است. شورای فقهی و حقوقی از جهت اسناد پشتیبان، مطالعات و سوابق به این موضوعات پرداخته، همچنین برای برخی از این لوایح نشست‌های تخصصی برگزار شده است.

۴۷۴۷

کد خبر 1226192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
  5 0
  جالبه در ایران زنان هم دنبال حقوق یک زن غربی هستند مثل حق طلاق و سفر و هم حقوق یک زن سنتی مثل نفقه گرفتن و سر کار نرفتن... همزمان نه حاضر هستند وظایف یک زن سنتی را داشته باشند مثل در خانه ماندن و بچه بزرگ کردن و نه وظایف یک زن غربی مثل سهیم بودن در مخارج خانه... یعنی فقط در فکر این هستند که با یکی ازدواج کنند که تمام و کمال خرج شون را بده و خونه و ماشین مفت و بی دردسر به نامشون کنه و کلی هم مهریه و طلا بهشون بسته بشه و حتی به خودشون زحمت کارای خونه هم ندهند و کارگر و کلفت استخدام بشه براشون... هیچ جای دنیا دخترها این وضع خجالت آور را ندارند که اینجا دارند..یه حجاب اجباری را پرچم کردند و مدام دم از حقوق زنان میزنن... حجابی که نبودنش سنگین تر تا بودنش. یه کف دست پارچه روی فرق سر...
 • عباس IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
  1 1
  سلام ،قاتلی دختر خانواده ای را کشته بود بعد برای قصاص واعدام قاتل به خانواده مقتول گفته شد باید نصف دیه مرد را به حساب خانواده قاتل واریز کندخانواده مقتول که توان مالی پرداخت نصف دیه را را نداشتند با این قانون جراحت قلب آنها درغم ازدست دادن دخترشان صد چندان شدچرا که توان قصاص قاتل دخترشان رانداشتند.این مورد وصدها مورد مشابه لزوم بازنگری اورژانسی تفاضل دیه را صدچندان می کند.