واکنش عضو اصلاح‌طلب مجلس به شایعه‌پراکنی‌ها درباره استعفای وزیر ارشاد

ایلنا نوشت: یک عضو اصلاح‌طلب هیات رییسه مجلس ضمن تکذیب برخی شایعه‌ها درمورد تلاش بعضی نمایندگان اصلاح‌طلب برای استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این شایعه‌پراکنی‌ها را کذب و مشمئزکننده خواند و تاکید کرد که این اقدامات ازسوی جریانی صورت گرفته که هیچ اعتقادی به دولت ندارد و پس از حذف معاونت مطبوعاتی، به‌دنبال حذف شخص وزیر و جایگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

محمدعلی وکیلی با اشاره به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی درخصوص تلاش این نماینده و برخی دیگر از نمایندگان اصلاح‌طلب برای استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: اولاً جلسه ما با وزیر ارشاد، در امتداد جلسات موردتوافق فی‌مابین بوده که از مدت‌ها قبل آغاز شده است و بحث جدیدی نبود.

وی در توضیح این جلسات در گذشته و اکنون یادآور شد: چندی پیش پیرو مذاکراتی که درخصوص مباحث فرهنگی با دوستان داشتیم، قرار شد بنده به‌همراه آقایان مطهری و مازنی جلساتی را با آقای صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم تا درباره موضوعات فرهنگی گفت‌وگو کنیم.

وکیلی ادامه داد: یک جلسه از این سلسله‌جلسات در گذشته برگزار شده بود و جلسه دوم هم باید برگزار می‌شد که دیروز برگزار شد و آقایان حضرتی و کواکبیان هم به‌دلیل مسئولیت رسانه‌ای که به‌عنوان مدیران مسئول دو روزنامه اعتماد و مردم‌سالاری دارند، در جلسه شرکت کردند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین در تشریح موضوع این جلسه اعلام کرد: در این جلسه که با محوریت بحث بودجه فرهنگی و معضلات این حوزه برگزار شد، به هیچ عنوان بحث استیضاح یا استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح نشد و بحث‌ها همان موضوعات کارشناسی بود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران یادآور شد: البته در این جلسه هم به طور طبیعی درباره وضع به هم ریخته معاونت مطبوعات بحث کردیم اما این مطلب کذب و مهندسی‌شده درمورد تلاش برای استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صحت ندارد.

وکیلی درباره منشاء و علت انتشار این شایعه گفت: جریانی به‌دنبال حذف شخص آقای صالحی و تصاحب کرسی وزارت فرهنگ و ارشاد است در صورت ضرورت در آینده ناگفته‌های مربوط به موضوع استعفای وزیر را اعلام خواهم کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: این نسبت ناروای چانه‌زدن برای سهمیه یارانه‌ای به روزنامه‌هایی که دوران بسیار سختی را سپری کردند و تاکنون نیز مهم‌ترین پشتیبان آقای روحانی بودند، ظلم مضاعف است.

وی تاکید کرد: البته چنان‌چه گفتیم، در این جلسه درباره گلایه از دولت در بحث مطبوعات صحبت شد و تاکید کردیم اگر بنا باشد دولت به نظرات مشورتی اصحاب رسانه‌ و حامیان اصلی خود، بی‌تفاوت باشد،‌ نه‌تنها گلایه‌ها ادامه خواهد یافت، بلکه باب سوءتفاهم گسترده‌تر و عمیق‌تر خواهد شد.

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان این‌که حل این رابطه سرد مطبوعات و دولت در گروی چینش آدم‌های غیرگفتمانی نیست، خاطرنشان کرد:‌ حل این معضل توجه دولت به گفتمان حامی خود است.

وکیلی در پایان تصریح کرد: به هر حال باید معلوم باشد دست‌های پشت پرده چه کسانی هستند و کدام جریان و گروه از این وضعیت نابسامان سود می‌برند.

2929

کد خبر 1226404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =