۰ نفر
۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
طلا میلی به کاهش قیمت نشان نداد

ایسنا نوشت: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با امیدواری به ثابت ماندن سیاست پولی آمریکا در نشست هفته جاری بانک مرکزی این کشور، ثابت ماند و نزدیک به بالاترین رکورد خود در هفت ماه اخیر ایستاد.

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و ۱۳۰۲.۵۸ دلار معامله شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری روز جمعه ۱.۸ درصد رشد کرده بود که بزرگترین رشد قیمت یک روزه از ۱۱ اکتبر بود و به بالاترین حد خود از ۱۴ ژوئن سال ۲۰۱۸ صعود کرد. این فلز پس از چند بار تلاش ناموفق، سرانجام به بالای مرز روانی مهم ۱۳۰۰ دلار صعود کرد. در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۳۰۱.۹۰ دلار رسید.

نشست کمیته بازار آزاد فدرال روزهای ۲۹ و ۳۰ ژانویه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود جرم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا با اشاره به ریسک‌های فزاینده برای رشد اقتصاد آمریکا، نرخ‌های بهره را تغییر ندهد.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: طلا از این نظر که بانک مرکزی آمریکا روند تحکیم سیاست پولی را ملایم می‌کند و بانک مرکزی اروپا نیز به ریسک‌های نزولی برای اقتصاد متمرکز شده است، از موقعیت کلان بسیار مثبتی برخوردار شده است.

قیمت طلا

بانک مرکزی آمریکا سال میلادی گذشته نرخ‌های بهره را چهار دور افزایش داد و اعلام کرد احتمالاً هزینه‌های استقراض دو مرتبه دیگر در سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا خواهد کرد با این حال برخی از مقامات بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده‌اند که در رویکردشان برای افزایش نرخ‌های بهره صبورانه عمل خواهند کرد.

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز هفته گذشته هشدار داد افت رشد اقتصادی منطقه یورو ممکن است شدیدتر باشد و احتمال به تأخیر افتادن نخستین دور افزایش نرخ‌های بهره را تقویت کرد.

طلا از پایین ماندن نرخ‌های بهره سود می‌برد زیرا هزینه نگهداری این فلز کمتر شده و جذابیت سرمایه گذاری بیشتری پیدا می‌کند.

در این بین، بازارهای سهام آسیایی با دنبال کردن صعود روز جمعه وال استریت که از بازگشایی دولت آمریکا دلگرم شده بود، روز دوشنبه صعود کردند. تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا نگرانی سرمایه گذاران نسبت به کندی رشد اقتصادی جهانی را تشدید کرده بود.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone در یادداشتی نوشت: نشست هفته جاری بانک مرکزی آمریکا ممکن است باعث فروش بیشتر دلار شود و به همین دلیل تا هفته آینده خریدار طلا خواهیم ماند. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۳۶۱.۵۰ دلار ایستاد. این فلز در ۱۰ روز پیش به رکورد ۱۴۳۴.۵۰ دلار صعود کرده بود.

هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییری نداشت و ۱۵.۷۶ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۸۱۶ دلار رسید.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1226539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =