اولین طرح ملی «سرباز مهارت» در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

معاون فرهنگی و امور جوانان استان از انتخاب استان چهارمحال و بختیاری به عنوان پایلوت برای اجرای طرح ملی مهارت آموزی سربازان وظیفه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، طهماسب  شیروانی اظهار داشت: پیرو تفاهم‌نامه‌های فی مابین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان مقرر شد طرح مهارت‌آموزی سربازان به منظور توانمند سازی این قشر از جوانان در بحث اشتغال، کارآفرینی و مهارت های زندگی به صورت پایلوت در ۵ استان چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، مازندان و آذربایجان شرقی اجرا شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان افزود: در قالب این طرح تعداد یک هزار سرباز از آموزش های لازم در سطح استان برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی این طرح از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان به نهاد آموزشی جهاد دانشگاهی واگذار شد، تصریح کرد: برای تمامی این دوره ها مدرک معتبر و رسمی از طرف جهاد دانشگاهی استان اعطا خواهد شد.

شیروانی در ادامه افزود: این دوره‌های مهارتی شامل ۴۸ ساعت دوره‌های مهارت عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی و ۳۲ ساعت دوره‌های مهارت‌های زندگی خواهد بود.

 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان در پایان خاطرنشان کرد: اجرای گسترده این طرح نیز به زودی در سراسر استان کلید خواهد خورد.

۴۶

کد خبر 1226633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =