همزمان با دهه فجر ۳۴۶ پروژه در استان چهارمحال وبختیاری افتتاح می شود

معاون امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: برای این ۳۴۶پروژه ها ۳۷۳ میلیارد تومان هزینه شده است

یه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، مجید نظری هشتم بهمن‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان افزود : پروژه‌های قابل افتتاح در استان اشتغال یک‌‎هزار و ۲۷۹ نفر را فراهم می‌کنند و بیشترین پروژه‌های قابل افتتاح  در استان دارای کاربری‌های زیرساختی، بهداشتی درمانی، صنعتی، آموزشی و گردشگری هستند.

وی افزود :  از ۳۴۶ پروژه قابل افتتاح، اعتبار ۳۸ پروژه ملی، ۹۷ پروژه استانی و ۲۱۱ پروژه سایر اعتبارات است.  

نظری با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر ۳۶ پروژه در استان کلنگ‌زنی می‌شود، تصریح کرد: اعتبار برآورد شده برای این پروژه‌ها، ۴۳ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان است که با توجه به پیش‌بینی‌ها اشتغال ۲۲۶ نفر فراهم خواهد شد.  
وی ادامه داد: از مجموع پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی، ۲۳ پروژه‌ با اعتبار شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان مربوط به کاربری زیرساخت است.  

نظری با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان‌ها پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی وجود دارد، گفت: ۸۲ پروژه‌ قابل افتتاح با اعتبار ۱۰۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۵۴۵ نفر و هشت پروژه با اعتبار برآورد شده هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان شهرکرد کلنگ‌زنی خواهد شد.  

وی بیان کرد: از ۲۵ دستگاه اجرایی در استان، بیشترین پروژه‌های قابل افتتاح مربوط به جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشکی و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و ۱۹ شهرداری استان است.  

به گفته وی : برنامه امسال متفاوت ازسالهای گذشته با شعار افتخار به گذشته ، امید به اینده برگزار می شود 

   ۴۶

کد خبر 1226701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =