توضیح سازمان خصوصی‌سازی درباره ۶ میلیون نفری که سهام عدالت نگرفتند

بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی، هنوز افراد زیادی از مشمولان وارد سامانه سهام عدالت نشده‌اند و شماره شبای بانکی خود را ثبت نکردند که ممکن است این افراد از شمول تعلق سهام عدالت خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین اگرچه تعداد زیادی از مشمولان سهام عدالت طی حدود دو سال گذشته شماره شبا بانکی و اطلاعات تکمیلی لازم را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده‌اند و از سود عملکرد سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ سهام عدالت نیز بهره‌مند شده‌اند اما هنوز حدود شش میلیون نفر از مشمولان وارد سامانه سهام عدالت نشده یا اطلاعات شبا بانکی خود را در سامانه درج نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور بیشترین همکاری با سامانه سهام عدالت را داشته‌اند و بیش از ۹۰ درصد این مددجویان شماره شبا بانکی خود را در سامانه به ثبت رساندند ولی کارکنان دولت و برخی دیگر از اقشار مشمول سهام عدالت کمترین میزان ثبت شبا بانکی داشته‌اند.

البته نکته مهم این است که طرح توزیع سهام عدالت همانند طرح‌های حمایتی مشابه نظیر پرداخت یارانه‌ها که صرفاً سرپرستان خانوار طرف طرح قرار دارند، نیست و در طرح سهام عدالت یکایک افراد خانوار باید به صورت فردی وارد سامانه سهام عدالت شده و اطلاعات شبای بانکی خود را به ثبت برسانند.

طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی، این سازمان از عموم مشمولان سهام عدالت تقاضا و تأکید کرده است با توجه به محدود بودن مهلت زمانی برای ورود و درج شبا بانکی در سامانه سهام عدالت و از آنجا که ممکن است این افراد از شمول تعلق سهام عدالت خارج شوند، تمامی افراد خانوارهایی که از این سهام برخوردارند هرچه سریعتر و طی بهمن ماه جاری نسبت به اعلام شبا بانکی خود اقدام کنند.

17231

کد خبر 1226720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عباس IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
  0
  سلام،در توزیع سهام عدالت بی عدالتی بسیار شد.بنده وهمسرم سهام عدالت داریم ولی فرزندانم بعنوان یک ایرانی سهام عدالت ندارند لطفا مسئولین محترم برای بنده توضیح بدهند که عدالت در توزیع این سهام کجاست؟
 • آفتابنشین IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
  0
  شماره شبا تک تک اعضای سهام ارسال شده ؟ ممکن است برخی سهوا یا عمدا از این حق ممانعت کردند !لطفا برای پیگیری به کجا مراجعت کنیم ؟