دادستان تهران: فروشگاه‌ها گوشت احتکار می‌کنند/ اصل «حصر» برقرار است

مهر نوشت: دادستان تهران، از تشدید نظارت ها در رابطه با توزیع گوشت خبر داد.

 عباس جعفری دولت آبادی با بیان اینکه گرانی، تضییع حقوق مردم است گفت: پس از واکنش رئیس قوه قضائیه، دستور العملی هایی به دادستان ها ابلاغ شد. در قیمت گذاری دخالت نداریم و سازمان حمایت و تنظیم بازار در این رابطه نقش دارند.

وی افزود: در بحث توزیع مشکلاتی وجود دارد که در این بخش ما به حد خواستار شدیم که نهادهای دولتی در توزیع مشکلات را حل کنند که مردم در صف های طولانی نایستند

دادستان تهران گفت: نظارت در حوزه توزیع گوشت و مرغ کمتر انجام می شود. تیم های متشکل از چند نهاد از جمله تعزیرات و دادستانی سرکشی به فروشگاه ها را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در نظارت بر فروشگاه ها شاهد احتکار گوشت بودیم، افزود: برخی نهادها گوشت را برای کارکنان خود انبار کرده بودند.

دادستان تهران در خصوص حصر، تاکید کرد: اطلاع رسانی با ما نیست اما اصل حصر فعلا برقرار است.

وی در خصوص پرونده برادر جهانگیری، گفت: تحقیقات این پرونده به طور مفصل انجام و تحقیقات در بازپرسی ادامه دارد. بخشی از این پرونده به بانک گردشگری بر می گردد.

دولت آبادی در خصوص حکم حمله به سفارت عربستان، اظهارداشت: تمامی این احکام اجرا شده است.

دادستان تهران، در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن، گفت: اموال زیادی از متهمان کشف شده است، ۶ دستگاه خوردور به مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ، دو واحد تجاری و اداری به اندازه ۱۰ میلیارد و ۷۰ سکه کشف شده است.

وی ادامه داد: پولی در ترکیه وجود دارد که به دنبال آن هستیم. در این پرونده ۳۲۰۰شاکی وجود دارد و پرونده ۲۹۰ جلد شده است. همسر متهم با قرار وثیقه آزاد شده است. امیدواریم ظرف یک تا دو ماه آینده این پرونده به نتیجه برسد. از مال‌باختگان هم انتظار می رود با دادستانی همکاری کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 1226863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • NL ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
  0 0
  خوب فروش میکنند این فروشگاهها....
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
  1 0
  افق کوروش مالک اشتر گوشت شقه گوسفندی و منجمد را برای آشنایان در انبار و یخچال محل استراحت نگه می دارند.
 • ماجد IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
  0 0
  واقعا با این فرهنگ به کجا داریم میریم