پیام سیدعباس صالحی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درآستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی خطاب به جشنواره هنرهای تجسمی فجر منتشر کرد. 

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ غنیِ سرزمین ایران، سرشار از هنرهای درخشان و گوهرهای فراوانی است که به جای جای این مرز و بوم پرگهر، جلوه و جلا بخشیده و به زیور طبع و قریحه مردمان هنردوست و خداجوی آن آراسته شده است.

تنوع و تکثر هنرهای برخاسته از باورها و ارزش‌های ایرانیان، در مجموعه هنرهای تجسمی جلوه‌ای دو چندان دارد و تصویری ناب از ذوق ایرانی را به ارمغان آورده است.

جشنواره هنرهای تجسمی فجر، که با حرکتی وزین و متفکرانه، یک دهه از عمر خود را سپری کرده است، اکنون برگزاری یازدهمین دوره خود را با قوّتِ افزون‌تر و نگاهِ ژرف‌تر به تماشا می‌نشیند.

تقارنِ رویدادهای هنری این دوره با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، که تحولی عظیم و تغییری شگرف در جامعۀ ایرانی پدید آورد، به ما یادآوری می‌کند که ریشه‌های هویتی و داشته‌ها و سرمایه‌های فرهنگی خود را بیش از پیش قدر بدانیم.

خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشترِ هنرمندانِ فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونقِ یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است.

همچنین نمایش ِچهل اثر برگزیدۀ تجسمی در چهل شهر کشور که سفیرانِ جشنواره در نقاط مختلف ایران اسلامی هستند، در کنار برگزاری نمایشگاهِ آثار برگزیدۀ هنرمندان انقلاب اسلامی با عنوان «پلاک ۴۰» بر رونقِ این رویدادِ هنری و شور و نشاط این ایام که یادآور روزهای خاطره انگیز پیروزی ملت بزرگ ایران بر ظلم ستمشاهی است، افزوده است.

با سپاس از تلاش سخت‌کوشانه تمامی دست‌اندرکاران این جشنواره‌ی وزین، به همه شرکت کنندگان و خالقان آثار ارزشمند و در ترازِ عظمتِ ایرانِ اسلامی درود می‌فرستم و توفیق روزافزون عزیزان را از ایزد منان خواستارم.»

۲۴۱۲۴۵

کد خبر 1227009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =