۱ نفر
۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
بیماری مزمنی به‌نام «بی‌توجهی به متخصصان»!

بارها مهندسین کارکشته عمرانی در خصوص جانمایی و طراحی صحیح پل ها و زیر گذرها در شهرهایی که در مسیر سیلاب قرار دارند تذکر داده اند!

وقتی طی بیش از دودهه هنوز هم باران ، این رحمت الهی مسبب اتفاقات تکراری می شود، تنها این نتیجه را به ذهن متبادر می سازد که مسئولان همچنان دچار روزمرگی و اتلاف وقت در جلسات بی ثمر برنامه ریزی و ... هستند و با چندساعت بارش باران، در امتحان خود مردود می شوند!

همچنانکه هنوز نمی دانیم در استانی مانند لرستان که همین چندسال پیش خودروی معلمی فداکار با چند دانش آموز در طغیان رودخانه ای از  بالای پل به درون رودخانه آنچنان پرتاب شد که جسد وی چندین روز بعد کیلومترها دورتر و طی برنامه های تجسس پیچیده پیدا شد، یا همان دختر دانشجوی مهمانی که در جوی کنار خیابان در خرم آباد افتاد و غرق شد یا....چرا باید بی دلیل، فعالیت کمیته ای تخصصی بنام بتن، که پس ازپیگیری فراوان و فقط در راستای حفظ امنیت مردم و با چهارسال فعالیت تخصصی عام المنفعه، که بدون هیچ گونه هزینه ای بر دوش دولت، فقط و فقط به عشق لرستان در حال انتقال دانش روز دنیا برای ساخت لرستان ایمن در برابر زلزله بود، لغو شده و ازسوی مسئولین عمرانی استانداری مورد بی مهری واقع شود!؟

جناب آقای استاندار و معاون محترم عمرانی! بزنگاه سیلاب گذشت! خود را برای شرکت در آزمون و بزنگاه شدیدتری بنام زلزله آماده کنید!!

* مشاور فنی تکنولوژی بتن و عضو فدراسیون بین‌المللی بتن و موسس و دبیر علمی کمیته بتن لرستان

۴۶

کد خبر 1227076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =