نماینده مردم دزفول: قیمت خرید تضمینی گندم افزایش یافت

مهر نوشت: نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجیه کمیسیون تلفیق بودجه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در کمیسیون کشاورزی به تصویب رسید.

عباس پاپی زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال تا پایان شهریور دولت گندم را کیلویی یک هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کرد و پس از آن مجلس و کمیسیون کشاورزی پیگیر افزایش قیمت خرید گندم توسط دولت بود؛ در آبان ماه دولت قیمت هر کیلو گندم را یک هزار و ۴۷۰ اعلام کرد که با اعتراض مجلس همراه شد.

وی افزود: در نهایت اعتراض‌های مجلس به طرح سؤال از رئیس جمهور و همچنین استیضاح وزیر جهاد کشاورزی منجر شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این تذکرات جدی نمایندگان، استفاده از بازوی نظارتی مجلس برای استیضاح و طرح سوال از رئیس جمهور دولت این عدد را به یک هزار و ۶۰۰ تومان افزایش داد؛ در نهایت نیز از افزایش مجدد قیمت اعلام ناتوانی کرد ولی پیگیری های خوبی در کمیسیون کشاورزی انجام شد.

پاپی زاده اضافه کرد: امروز اعضای کمیسیون تلفیق را متقاعد کردیم تا یک منبع مالی جدیدی را برای خرید گندم فراهم و به آن منبع مالی قبلی اضافه کنیم؛ خوشبختانه در نهایت این زمینه فراهم شد که قیمت خرید گندم را افزایش دهیم.

وی خبر داد: امروز با مصوبه کمیسیون کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم به یک هزار و ۷۰۰ تومان افزایش و در عین حال منبع مالی مورد نیاز برای تأمین بار هزینه ای آن هم دیده شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه مصوبه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم حداقل کار انجام شده برای جامعه کشاورزان بود، گفت: چون خوزستان رتبه اول تولید گندم را دارد، یکی از استان هایی است که در این افزایش قیمت بیشتر منتفع خواهد شد.

2929

کد خبر 1227122

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =