جنتی: باید از امام ممنون باشیم که باب شهادت و بهشت را برای ملت باز کردند

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام این باور را به مردم داد که اسلام می‌تواند مدیریت و حکومت داشته باشد، گفت: معجزه امام این بود که اسلام را عزیز کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۲ بهمن که صبح امروز(جمعه) در حرم امام خمینی(ه) برگزار شد، اظهار کرد: سلام بر تمام کسانی که ۸ سال جنگیدند و عزت ملت را به ملت بازگرداندند. باید از امام ممنون باشیم که باب شهادت و بهشت را برای ملت باز کردند.

وی افزود: باب بهشت از زمان واقعه کربلا بسته بود و در کشورهای عربی و غیر عربی موضوع شهادت و جهاد مطرح نبود، امام(ره) این درب را گشود. امام کاری کرد که در تاریخ عالم بی سابقه است. اسلام بعد از امامان و پیامبر اسلام کم کم رو به زوال رفت و جهانیان اسلام را نماد عقب ماندگی می‌دانستند. غربی‌ها اسلام را نماد عقب ماندگی می‌دانستند و حتی خود مسلمانان هم فکر می‌کردند که اگر بخواهند پیشرفت کنند، باید به دنبال غرب بروند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه امام(ره) به مردم گفت که اگر می‌خواهند عزت داشته باشند، باید به دنبال اسلام بروند، گفت: معجزه امام این بود که اسلام را عزیز کرد و به مسلمانان گفت که اگر می‌خواهند عزیز باشند و در رفاه زندگی کنند باید به سمت اسلام بروند و همانند امام حسین(ع) از ذلت بپرهیزند. مردم هم دعوت امام را لبیک گفتند و بنابراین شعار هیهات من الذله شعار مستضعفان و پابرهنگان شد. امام این باور را به مردم داد که اسلام می‌تواند مدیریت و حکومت داشته باشد. امروز ۴۰ سال از انقلاب گذشته است و دشمنان بسیار تلاش کردند تا مقاومت مردم را بشکنند.

اهم اظهارات آیت الله جنتی به شرح زیر است:

* یک زمانی حکومت اسلامی برای کشورهای دنیا نامفهوم بود و همه می‌گفتند که اسلام قدرت نظامی، سیاسی و اجتماعی ندارد و همه اروپا و آمریکا با یکدیگر متحد بودند تا اسلام ادامه نیابد و پس از چند سال شکست بخورد. دشمنان تمام تلاش خود را برای شکستن قدرت اسلام بکار گرفته اند، هیچکس باور نمی کرد در مقابل دشمن در جنگ تحمیلی دوام بیاوریم ولی مردم با این قدرت، ۸ سال ایستادند و بسیجی و عاشق شهادت تحویل دادند.

*: امام(ره) کار پیامبر اسلام و امامان را کرد. هرچه می‌توانید ائمه و پیامبر را بشناسید باید امام خمینی(ره) را هم بشناسید. امام بزرگترین سیاستمدار بود و سیاستمداران کهنه کار غرب نتوانستند سیاست امام را بشکنند. ایشان برنامه‌های دشمن را پیش بینی می‌کردند.

* امام اداره مملکت را به مسئولین می داد. مقامات بالای ما به امام مراجعه می‌کردند و ایشان گره گشایی می‌کرد. امام انسان عجیب و غریبی بود. آثار امام را بخوانید چون این آثار همیشگی است و وصیتنامه امام برای همه اقشار جامعه نصیحت است.

* مردم ایران ثابت کردند که مردم تحمل گرسنگی را دارند ولی تحمل شکست انقلاب را ندارند. امروز عده‌ای هستند که به فکر مردم نیستند. دنیا طلبی بر برخی از مسئولان تسلط یافته است. امروز عده‌ای از مسئولان گمان می‌کنند که نمی‌شود کشور را اداره کرد، مگر همراهی با آمریکا. ای ننگ بر این تفکرات!

*دولتمردان آمریکا در اداره کشور خودشان مانده‌اند، امروز میلیون‌ها گرسنه در آمریکا وجود دارد و قدرت آمریکا رو به زوال است. امروز متحدان آمریکا نیز گوش به حرف آمریکایی‌ها نمی‌دهند و ترس آمریکا از دلشان بیرون رفته است، ما نباید از آمریکا بترسیم و از قدرت اسلام و خودمان ناامید شویم. چرا ما باید خودمان را ببازیم؟


۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1227895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =