واکنش وزیر آموزش‌وپرورش به تنبیه دانش‌آموزان کوهرنگی توسط معلم

میزان نوشت: وزیر آموزش‌وپرورش در واکنش به رفتار معلمی که دانش‌آموزان را مجبور می‌کند که او را تنبیه کنند، گفت: این کار نه تنها تشویق ندارد بلکه در حال پیگیری هستم آن همکار بنده باید دوره‌های بازآموزی را طی کند.

 سید محمد بطحایی با انتقاد از رفتار معلم کوهرنگی که دانش‌آموزان تنبل کلاس خود را مجبور می‌کند خود او را تنبیه کنند، اظهار کرد: هر رفتاری که ترویج خشونت در مدرسه باشد، از حیث اصول تربیتی مذموم است و آن معلمی هم که این کار را کرده، اقدامی ضد تربیتی انجام داده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این کار نه تنها تشویق ندارد بلکه در حال پیگیری هستم؛ آن همکار بنده باید دوره‌های بازآموزی را طی کند، زیرا تنبیه با هر روش و هر هدفی اعم از تنبیه فیزیکی و اعمال خشونت در مدرسه مذموم و ناپسند است.

بطحایی همچنین در مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان در برخی مدارس نیز گفت: تنبیه بدنی یا هرگونه تنبیهی که بر شخصیت و روحیه دانش‌آموزان اثر منفی بگذارد، خط قرمز آموزش و پرورش است و ما هیچ ملاحظه‌ای در برخورد با متخلفان در این زمینه نخواهیم داشت.

این عضو هیئت دولت ادامه داد: با متخلفان به‌صورت شدیدترین نوع برخوردی که در قوانین ما وجود دارد، برخورد شده است.

چند روز قبل فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که معلمی در کوهرنگ دانش آموزان تنبل کلاس خود را مجبور می‌کند، او را تنبیه کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 1227907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • میرعبدالهی US ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
    2 1
    اگه فرمایشات آقای وزیر پوپولیستی نیست لطفاً به قسمتی از متن نامه اینجانب که در تاریخ 97/09/18 در دفتر وزارتی ثبت شده توجه فرمایند: «کودکان معصومی که برای یادگیری و تعلیم و تربیت و به صورت امانت در اختیار مدارس شما قرار داده شده اند، بدون توجه به روح و روان و شخصیت کودکی شان و تبعات بعدی آن، افترایی را وارد نمود و آن را نشر داد؟» «مدیرمدرسه فرزند اینجانب را از کلاس درس محروم کرده و اتاق بازپرسی تشکیل داده و با تهدید به اخراج و فشارهای روحی و روانی، از کودک می خواهد تا اتهام واهی ای را قبول کند؟!» «معلم مربوطه درکلاس بین بچه ها به او توهین می کنند: تو برای من بی ارزش شده ای! من تورا نمی بینم! به همکلاسی هایش می گویدکه با پسرمنحرف نزنند چرا که او دیگر در کلاس ما وجود ندارد !!! چنین رفتاری تنبیه محسوب نمی شود؟ (البته بنده برای جلوگیری از شکنجه های بیشرمانه روحی و روانی مدیر مدرسه بر علیه کودک 11 ساله ام که هوشبهر بسیار بالایی نیز دارد مجبور شدم که مدرسه اش را در تاریخ 97/10/19 تغییر دهم . آقای وزیر لطفاً کلاهتان را بالا بگذارید دستور فرمایید که بازرس ویژه و خداشناسی با شماره 091431