استفاده از سگ به عنوان نگهبان در پاساژها ممنوع است

نسیم نوشت: رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا گفت: چنانچه شرکت خدماتی از سگ به‌عنوان نگهبان در پاساژها استفاده کند، فاقد وجاهت است و پلیس در صورت اطلاع، برخورد لازم را خواهد داشت.

سردار سیروس فتحی درباره تعداد مؤسسات حفاظتی و مراقبتی فعال در کشور اظهار کرد: اکنون ۷۰۰ مؤسسه حفاظتی و مراقبتی دارای مجوز با حدود ۱۰۰ هزار نیرو در کشور فعال هستند.

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه بیشترین مؤسسات حفاظتی و مراقبتی در شهر تهران فعالیت دارند، تصریح کرد: نظارت و کنترل بر این مؤسسات از طریق مرکز انتظام و با فرماندهی انتظامی هر استان صورت می گیرد.

وی افزود: مأموریتها و محدوده عملکرد برای مؤسسات حفاظتی و مراقبتی تعریف شده و بر همین اساس تجهیزات در اختیار نیروهای آن قرار می گیرد و نیروها نیز با توجه به آموزشها در محیط تعریف شده نگهبانی می کنند.

فتحی خاطرنشان کرد: نگهبانان ساده این مراکز برای حفاظت از محدوده خود از شوکر، باتوم و افشانه استفاده می کنند و نگهبانان فعال در سطوح بالاتر مانند بانک ها مجهز به سلاح گرم می شوند که دسته دوم شامل سه گروه بسیجیان آموزش دیده (ضابطان قضایی)، نیروهای مسلح بازنشسته و شاغلان شیف راحت نیروهای مسلح هستند و پس از گذراندن دورهای آموزشی، فعالیت می کنند.

رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا درباره استفاده از بانوان نیز در این مراکز گفت: بر اساس نیازمندی و نیازسنجی از نیروهای خانم نیز در این مراکز و البته بیشتر در امور اداری استفاده می شود و شاید حدود یک درصد از شاغلان در این مراکز را بانوان تشکیل دهند.

فتحی در پاسخ به این سؤال که استفاده از سگ به عنوان نگهبان شب در پاساژها مجاز است یا خیر؟ گفت: در مراکزی که زیر نظر نیروی انتظامی فعال هستند چنین موردی وجود ندارد؛ چنانچه شرکت خدماتی این کار را انجام دهد، وجاهت خود را از دست می دهد و پلیس در صورت اطلاع، برخورد لازم را صورت می دهد.

۴۷۴۷

کد خبر 1227913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =