۰ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
هوای تهران پاک است

ایرنا نوشت: شاخص کیفیت هوای تهران امروز جمعه با شاخص ۷۳ در شرایط سالم قرار دارد.

 میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲،۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱امروز از ۸۴ به ۷۳ کاهش یافت و در شرایط سالم قرار دارد.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از عدد ۶۲ به ۵۶ کاهش و آلاینده منوکسیدکربن از ۴۰ به ۲۱ کاهش یافت.

بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته، ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)، شهرداری ، پیروزی (منطقه ۱۳) و تربیت مدرس (منطقه ۶) به ترتیب با شاخص های ۱۰۸، ۱۰۴ و ۸۸ بالاترین حجم آلودگی شهر تهران را داشته اند.

همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۰، پونک با شاخص ۴۲ و اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۵۲ ، پاک ترین مناطق شهر تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
۴۷۴۷

کد خبر 1227952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =