افتتاح تصفیه‌خانه ۳۰ هزار متر مکعبی در شهر جدید گلبهار

با حضور وزیر نیرو تصفیه خانه ۳۰ هزار متر مکعبی شهر جدید گلبهار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان، در اولین روز از دهه مبارک فجر و با حضور وزیر نیرو، در اولین روز دهه فجر،تصفیه خانه ۳۰ هزار مترمکعبی شهر جدید گلبهار افتتاح شد.

وزیر نیرو در آیین افتتاح این تفصیه خانه با اشاره به اینکه ۱۶ تصفیه خانه از موجوع ۴۰ تصفیه خانه آب و فاضلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد، گفت: تصفیه خانه شهر جدید گلبهار به ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب در شبانه روز به روش BOT با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مدت دو سال احداث شد.

 دکتر اردکانیان با بیان اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث این تصفیه خانه هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت گلبهار است که این تصفیه خانه برای جمعیت بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر برای سال های آینده پیش بینی شده است.

وی افزود: این تصفیه خانه نقش مهمی در بهبود شرایط زیست محیطی خواهد داشت و همچنین اینکه پساب تصفیه شده برای مصارف مختلف صنعت استفاده و در بخش های دیگر نیز امکان استفاده فراهم خواهد شد.

وزیر نیرو همچنین در ادامه با اشاره به کلنگ زنی و بهره برداری شش هزار میلیارد تومان طرح آب و فاضلاب در استان خراسان رضوی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی ایران توسعه سیتم های جمع آوری و تفصیه فاصلاب است که در چهار دهه قبل تعداد تصفیه های خانه کشور از چهار مورد تجاوز نمیکرد اما در حال حاضر بیش از ۲۱۵ تفصیه خانه در سطح کشور در حال بهره برداری قرار دارد.

 اردکانیان یکی از شاخص های قابل رقابت در سطح کشورهای دنیا را توجه به موضوع جمع آوری تصفیه و استفاده از پساب آن در کشور دانست و گفت: خوشبختانه در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند که با توجه ورود بخش خصوصی سرعت کار با شتاب بیش تری ادامه می یابد.

۴۶

کد خبر 1228225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =