درآمد قهوه‌خانه‌ها ۵۰ درصد کاهش یافت

رییس اتحادیه قهوه‌خانه داران گفت: درآمد قهوه‌خانه‌ها در سال جاری بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 محسن نظری، در گفتگو با خبرآنلاین افزود: با بازگشت موج تورم ، درآمد قهوه خانه داران نیز مانند برخی دیگر از اصناف کاهش یافته است.

 وی که خودش ۱۲ سالی است یک قهوه خانه معمولی و مردانه را در شرق تهران اداره می کند، در پاسخ به این سئوال که برخی معتقدند قهوه‌خانه ها درآمدهایی افسانه ای دارند گفت: "توی ما خودمان را کشته و بیرونمان مردم رو". کدام درآمد افسانه‌ای؟ کدام پول پارو کردن. همین الان آمار انصرافی‌ها در سال جاری را نشان بدهم می‌بینید چه می‌گذرد.

پیش از این قنادان و رستوران‌داران نیز از کاهش شدید درآمدهایشان در سال جاری خبر دادند. بررسی‌ها نشان می‌دهد با افزایش نرخ تورم ، خانوارها ترجیح می‌دهند از هزینه‌های غیر ضروری بکاهند تا امکان اداره اقتصادی خود را بیابند.

محسن نظری

 وی ادامه داد: از خرداد تا کنون که موج تورم دوباره از راه رسیده، ۲۷۰ واحد صنفی درخواست جمع‌آوری واحدهایشان را داشته‌اند، درآمد اعضای ما به جرات می‌گویم نصف شده است، تازه بخش عمده‌ای از مشتریان ما را مجردها و جوانان تشکیل می‌دهند اما با این حال افزایش قیمت مواد اولیه و رشد بی‌رویه تورم کسب و کارمان را کساد کرده است.

 او ادامه داد: شاید ۱۰ تا ۲۰ درصد قهوه خانه های لاکچری درآمدهای خیلی بالا داشته باشند اما بقیه اعضای صنف شرایطی معمولی دارند.

 او گفت: همین ذهنیت پول پارو کردن قهوه خانه‌ها سبب شده در ماه بیش از هفتاد تقاضای تاسیس قهوه خانه به اتحادیه ارائه شود اما فقط ۱۰ درصد واجد شرایط از منظر دریافت مجوزهای لازم هستند.

وقتی با این سئوال روبرو شد که مجوز سیار هم می‌دهید یا خیر؟ گفت: قطعا خیر، مجوز سیار اصلا وجود ندارد و کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند قصد کلاه‌برداری دارند.به گفته وی پنج هزار واحد فعال قهوه‌خانه و قهوه‌خانه سنتی داریم اما از این تعداد تنها دو هزار واحد جواز کسب دارند و بقیه در دست اقدام هستند.

مشروح مصاحبه نظری، رییس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران با خبرآنلاین را اینجا بخوانید.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1228515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =