برنامه‌های عمرانی شهرداری اردبیل بدون توقف در حال فعالیت است

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: با وجود مشکلات اقتصادی که در بخش‌های مختلف کشور مشاهده می‌شود سعی شده تا برنامه‌های عمرانی شهرداری اردبیل متوقف نشده و در تمامی کوی و برزن‌ها نشانی از فعالیت شهرداری‌ را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علیرضا پوستی بیان کرد: در اجرای پروژه‌های شهری نباید بدون انجام کار مطالعاتی دقیق و آزمون و خطا پیش رفت.

وی تصریح کرد: به منظور ارتقای کیفی طرح‌ها و پروژه‌های شهری ایجاد پژوهشگاه و مرکز پژوهش‌های  شورا مورد تاکید بوده تا با مطالعات دقیق و کارشناسی شده اجرای پروژه‌های مختلف را پیش برد.

پوستی از اهداف مهم شورای پنجم توسعه متوازن و متعادل در تمامی مناطق شهری بوده تا با تداوم مطالعات دقیق به مناطق کم برخوردار و حاشیه‌ای نیز توجه ویژه‌ای شود.

رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: از اهداف مورد تاکید و مطالعه شده شورای شهر توجه به تداوم فصل کاری شهرداری در تمامی فصول بوده تا برنامه‌های مورد تاکید تنها محدود به فصل تابستان نباشد.

وی بر ضرورت توجه ویژه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: شورای پنجم به توسعه یک بعدی و صرفا عمرانی شهر معتقد نبوده تا با قرار دادن شهروندان در محور توسعه بر روی جنبه‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی نیز تمرکز نماید.

رئیس شورای شهر اردبیل به برگزاری منظم جلسات تخصصی و کمیسون‌های شورای شهر نیز اشاره کرد و یادآور شد: از بدو آغاز به کار شورای پنجم تاکنون ۵۷ جلسه رسمی و ۳۳۳ کمیسیون تخصصی تشکیل یافته است.

وی بر محورهای تدوین شده در لایحه بودجه شهرداری نیز اشاره کرد و افزود: توسعه متوازن شهری، هدایت آب‌های سطحی، بهبود عبور و مرور و توجه به محیط‌های شهری، ایجاد اماکن تفریحی و توریستی، راه اندازی مراکز و تاسیسات درآمد زاد و فراهم آوردن شرایط لازم برای افزایش درآمد پایدار شهری از جمله دغدغه‌ها و محورهای شورای شهر اردبیل خواهد بود.

پوستی ادامه داد: توسعه وفاق و همدلی در مجموعه شورا و شهرداری و افزایش اتحاد مدیران شهری از جمله مهمترین سیاست‌های مورد تاکید بوده و در تمامی پیام‌ها و موضع‌گیری‌ها نیز بر ضرورت فراگیرسازی چنین تفکراتی تاکید شده است.

۴۶

کد خبر 1228529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =